comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den 1959 öncesiyle ilgili yanıt! Bedri Baykam konuştu

03 Nisan 2021, Cumartesi 13:58
Fenerbahçe'den 1959 öncesiyle ilgili yanıt! Bedri Baykam konuştu

Fenerbahçe, 1959 öncesi şampiyonluklarla ilgili yeni bir açıklama yaparken Bedri Baykam'ın sözleriyle Galatasaray'a yanıt verdi.

FutbolArena - Fenerbahçe, 1959 öncesi şampiyonluklarla ilgili daha önce TFF'ye başvuru yapılmadığını ve bireysel olarak Bedri Baykam'ın başvuruda bulunduğunu açıklamıştı. Bu konuyla ilgili olarak FBTV yorumcusu ve Ressam Bedri Baykam'dan da açıklama geldi.

"BİZ BİREYSEL OLARAK BAŞVURDUK"
Baykam, 1959 öncesi Türkiye şampiyonlukları konusunda yaptıkları bireysel başvuruyla ilgili “Daha önce Fenerbahçe Kulübü müracaat etmedi, biz kişisel olarak ettik ve bu müracaatta bizi ‘futbol ailesinin dışındasınız' diye değerlendirme dışında tuttuklarını yazılı olarak bize bildirdiler.” dedi.

FBTV'ye konuşan Bedri Baykam, “2014'te Ferruh Tanay'la beraber, biz bireysel olarak, hiç kulüple ilgili olmadan, Fenerbahçe adına değil, biz kendimiz adına bunu federasyonun gündemine getirdik ve bu yazıyı 7 Ocak 2014 tarihinde federasyona sunduk, 7 Ocak 2014'te gelen evrak 484 numarasıyla kaydettiler ve bu talebimizi aldılar.” ifadelerini kullandı.

Bireysel müracaatlarının bir-bir buçuk yıl federasyonda kaldığını söyleyen Baykam, kendilerine verilen resmi cevabı okudu: “10 Ağustos 2015'te bize Kadir Kardaş imzasıyla futbol federasyonundan bir yanıt geldi. Bu yanıtta ‘İlgili yazılardaki talebiniz 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında bir bilgi ve belge talebi niteliği taşımadığından ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun faaliyetlerinin yönetimine ilişkin talepte bulunmaya hakkı olan bir Futbol Ailesi Mensubu olmamanız nedeniyle talebinizin değerlendirilmeye alınmadığını bilgilerinize sunarız' deniyordu.”

Bedri Baykam sözlerine şöyle devam etti: “Halbuki son 2 haftada ortada gezen cümlelere baktığınız zaman sanki Fenerbahçe daha önce müracaat yapmış ve reddedilmiş gibi sahte bir dedikodu etrafa yayılıyor.”

FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA

"Bedri Baykam ve Ferruh Tanay'ın ortak bireysel başvurusuna, TFF'den gelen cevapta başvurularının daha önce alınmış bir karara atıf yapılarak reddedilmemesi 1959 öncesi şampiyonluklar konusunda daha önce verilmiş bir ret kararı olmadığını da gösterdi. Böylece Galatasaray Divan Kurulu Üyesi, eski Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan'ın 2000'li yılların başında konuyla ilgili bir ret kararı olduğu iddiası da bir kez daha boşa çıkmış oldu."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"