comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de yönetim, Ali Koç'un davetine katıldı mı?

22 Eylül 2017, Cuma 16:22
Fenerbahçe'de yönetim, Ali Koç'un davetine katıldı mı?

Fenerbahçe'de yönetimin, Ali Koç'un düzenlediği geceye katılıp katılmadığı merak ediliyordu.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'de 2018 seçimlerinde başkanlığa aday olduğunu açıklayan Ali Koç'un 1907 Fenerbahçeliler Derneği'nde düzenlediği geceye mevcut yönetimin katılıp katılmadığı merak ediliyordu. FutbolArena konuyla ilgili bilgilere ulaştı.

YÖNETİMDEN SADECE 2 KİŞİ GECEDE
1907 Fenerbahçeliler Derneği'nin başkanı olan Ali Koç, 2018 yılının Mayıs ayında yapılacak olan başkanlık seçiminde aday olacağını düzenlenen özel gecede açıkladı. Ali Koç'un bu geceye tüm Fenerbahçe yönetimini davet ettiği öğrenildi. Sarı lacivertli yönetimden davete sadece Ömer Temelli ile Murat Özaydınlı'nın katıldığı öğrenildi.
 

Ali Koç kimdir? Öğrenim bilgileri ve kariyeri


2 Nisan 1967 doğumlu olan Ali Koç, evli ve 2 çocuk babasıdır. Ağabeyi Mustafa Koç'un vefat ettiği Şubat 2016 tarihinden bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini yürütmektedir. Fenerbahçe'de 2 dönem yöneticilik yapan Ali Koç, 17 yıldır 1907 Fenerbahçe Derneği'nin de başkanıydı.

ÖĞRENİM BİLGİLERİ

Harvard Üniversitesi, Boston, Massachusetts, A.B.D. - İşletme Fakültesi, Master

Rice Üniversitesi, Houston, Texas, A.B.D. - İşletme Fakültesi

Harrow School, Londra, İngiltere - Matematik, Ekonomi ve Coğrafya yüksek derece

ADAYLIĞINI BU SÖZLERLE AÇIKLAMIŞTI

İlk olarak 24 Ekim 2016 tarihinde Fenerbahçe başkanlığına aday olacağını ilan eden Ali Koç, derneğinde yaptığı konuşmada "Evet, yönetimin belirleyeceği ilk kongrede adayım En geç 2018 Mayıs'ta şartlar ne olursa olsun adayım. Hepimizin çubukluya sahip çıkması lazım. Hepimizin ortak paydaşı, sevdası çubuklu. O yüzden kendi kendimize zarar vermeyelim, bindiğimiz dalı kesmeyelim. Televizyonda ciğeri beş para etmeyecek adamlara malzeme vermeyelim. Anca beraber kanca beraber" ifadelerini kullanmıştı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsi

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.