comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de yerli operasyonu! Teknik direktör

25 Mayıs 2020, Pazartesi 16:46
Fenerbahçe'de yerli operasyonu! Teknik direktör

Fenerbahçe'de yönetim yeni sezon öncesi yerli operasyonu gerçekleştiriyor.

FutbolArena - Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç, başarısız geçen iki sezonun ardından yeni sezonda Türk isimlere yönelmeyi planlıyor. Kulübün her departmanında yerli isimlere görev vermek isteyen yönetim bu projenin ilk adımlarını da atmaya başladı.
 

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü kim olacak?


Fenerbahçe'de göreve geldikten sonra sportif direktörlüğe Damien Comolli, altyapıya David Badia ve teknik diektörlüğe Cocu'yu getiren Ali Koç, istediği sonuçları alamadıktan sonra bu sezon teknik direktörlük koltuğuna Ersun Yanal'ı getirmişti. Yanal'la da şampiyonluk hedefinden uzaklaşan sarı lacivertlilerde yeni sezonda daha köklü bir değişiklik olacak.

Sportif direktörlük görevine Emre Belözoğlu'nu getirecek olan Fenerbahçe, altyapının başına da Serdar Dayat'ı getirdi. A Takım Teknik direktörlüğü için yerli hoca düşüncesi ön plana çıkarken, yardımcı antrenör olarak da ülkeyi ve kulübü iyi bilen isimlerden olan Mehmet Aurelio ile anlaşma sağlandı. Volkan Demirel'in de teknik ekipte yer alacağı sarı lacivertlilerde sıradaki hedef ise yine Türkiye'yi yakından bilen ve Fenerbahçe'de başarılı olabilecek teknik direktörü göreve getirmek olacak. Bu konuda da sarı lacivertlilerde yerli hoca görüşü ağırlık kazanmış durumda.
Fenerbahçe yönetimi, yapacağı yerli operasyonuyla yeni sezonda şampiyonluk hedefleyecek. Ali Koç ve yönetimi seçim senesinde başarıya ulaşarak kongreye güçlü girmeyi planlıyor.

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)