comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Van der Wiel gelişmesi

02 Ağustos 2017, Çarşamba 19:43
Fenerbahçe'de Van der Wiel gelişmesi

Fenerbahçe'de çalışmalarını tek başına sürdüren Hollandalı futbolcu Van der Wiel, yeniden A takıma dönüyor.

FutbolArena - Fenerbahçe yönetimi bir süredir takımla ayrı çalışmalarını sürdüren Hollandalı futbolcu Van der Wiel için sürpriz bir karar aldı. Hollandalı futbolcu takımla birlikte idmanlara başlayabilecek.


Fenerbahçe'de Van der Wiel gelişmesi


Bir süredir Dereağzı tesislerinde tek başına çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe'nin Hollandalı futbolcusu Van der Wiel, A Takım ile idmanlara başlıyor. Fenerbahçe yönetiminin aldığı kararla çalışmalara tek başına devam eden Hollandalı futbolcu, sarı lacivertli yönetimi FİFA'ya bu durum yüzünden şikayet etmişti.
 

Van der Wiel'in takıma geri dönme sebebi


Van der Wiel'in yeniden Fenerbahçe as takımıyla idmanlara çıkması şaşkınlık yaratırken gerçeklere FutbolArena ulaştı. Kadro dışı bırakıldıktan sonra Fenerbahçe'yi FIFA'ya şikayet eden Van der Wiel, futbol oynama hakkının elinden alındığını bildirmişti. Fenerbahçe aradan geçen sürede oyuncu ile sözleşme fesih mutabakatına varamadı. Sarı lacivertli yönetim bu gelişmeler üzerine FIFA'dan ceza almamak adına Van der Wiel'i yeniden kadroya aldı. Fakat oyuncu yeni sezon planlarında düşünülmüyor. Teklif gelmesi halinde futbolcu gönderilecek.

Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 
 

Fenerbahçe'de Van der Wiel kaç maçta oynadı? 


Gregory van der Wiel 11'i Süper Lig olmak üzere 17 maçta forma giydi ve bu maçlarda yalnızca 1 asist yapabildi. 2020 yılına kadar Fenerbahçe ile sözleşmesi bulunan Van der Wiel'in piyasa değeri ise 4 milyon Euro

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.