comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Valbuena ve Isla hakkında Sivasspor maçı öncesi karar!

13 Kasım 2017, Pazartesi 17:49
Fenerbahçe'de Valbuena ve Isla hakkında Sivasspor maçı öncesi karar!

Fenerbahçe'de Sivasspor maçı öncesi sağlık heyeti Valbuena ve Isla hakkında kesin kararlarını verdiler. 

FutbolArena - Fenerbahçe'de kötü haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Süper Lig'de üst üste Kayserispor ve Osmanlıspor maçlarında yaşadığı puan kaybının ardından sarı lacivertli takımı sarsan bir diğer gelişme Valbuena ve Isla'nın sakatlıkları oldu. 


Fenerbahçe'de Valbuena ve Isla'nın sakatlıkları ne zaman düzelecek?


Fenerbahçe'de, Osmanlıspor maçında sakatlanan Valbuena ve Isla'nın hatırlanacağı üzere durumlarının ciddi olduğu açıklanmıştı. Valbuena'nın sol bacakta ön üst kas grubunda 2. derece kısmi yırtılma, Isla'nın ise sol bacakta iç yan bağlarda yine 2. derece kısmi yırtık olduğu ortaya çıkmıştı. 

Buna göre iki futbolcunun sahalara dönüş tarihinin ortalama 3-4 haftayı bulabileceği açıklandı. Milli maç arasının ardından Süper Lig'de Sivasspor ile karşılaşacak Fenerbahçe'de Valbuena ve Isla forma giyemeyecek. Eğer iki futbolcu da bu maçta oynarlarsa sakatlıklarının nüksetme riskinin çok yüksek olacağı için kesin karar oynatılmayacakları yönünde. 
 

Fenerbahçe'de Valbuena'nın gol ve asistleri


Valbuena bu sezon Fenerbahçe formasıyla ligde 11 maçta 3 gol attı, 4 asist yaptı. Sezon başında Avrupa Ligi ön elemelerinde ise 4 maçta 2 asist yaptı. Fransız yıldızın toplamda 15 resmi maçta 3 gol ve 6 asisti bulunuyor. 
Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)