comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Şike Kumpas davası ara kararla ilgili açıklama! "Bylock tespit edildi"

12 Ağustos 2017, Cumartesi 00:14
Fenerbahçe'de Şike Kumpas davası ara kararla ilgili açıklama!

Fenerbahçe kulübünün Avukatı Naim Karakaya, Şike Kumpas Davası'nda sona eren 15. duruşmanın ardından açıklanan ara kararlarla ilgili konuştu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Avukatı Naim Karakaya'dan açıklamalar! Şike Kumpası Davası'nda 15. duruşma yapıldı ve ara kararlar açıklandı. Bir sonraki duruşmayı 8-12 Ocak 2018 tarihine erteleyen mahkeme heyeti, sanıkların tahliye taleplerini reddederken, Fenerbahçe'nin delil toplama talebini kabul etti. Fenerbahçe Kulübü ve Başkan Aziz Yıldırım'ın Avukatı Narim Karakaya FB TV'ye açıklamalarda bulundu. 
 

Fenerbahçe'nin Şike Kumpas Davası'nda sonuç açıklandı mı?


Şike Kumpas Davası'nda 15. duruşmanın ardından kararlar açıklandı. Fenerbahçe kulübü ve başkan Aziz Yıldırım'ın Avukatı Naim Karakaya şu açıklamaları yaptı:


"SANIKLARIN BYLOCK KULLANDIKLARI TESPİT EDİLDİ"
“Bu hafta Pazartesi'den başlayıp, Cuma gününe kadar 5 tam günlük süren duruşma maratonu oldu. Üçüncü 5 günlük duruşma gerçekleşmiş oldu. Bu duruşmada sanıkların sorgularına devam edildi. Sanıklar savunmalarını yapıyorlar. Şu anda toplam 108 sanığımız var bizim bu dosyada.  30'a yakın sanığın önemli bir kısmı tutuklu sanıkların sorguları yapıldı. Bir kısmı tutuksuz sanıkların sorguları yapıldı. Önemli ölçüde sanıkların ağırlıklı olarak Bylock programını kullandıkları tespit edildi. 

"BİZİM DOSYAMIZDA..."

Bu programa nereden bağlandıkları, kaç defa giriş çıkış yaptıkları ve yükledikleri yerin sinyal bilgisi değerlendirildi.  Kendi telefonuna gelen veriler okundu. Sanıklara bu yönde sorular soruldu. Ağırlıklı olarak sanıkların bu program üzerinden haberleştikleri ve bazılarının son derece yüksek sayıda bu programa giriş çıkış yaptıkları anlaşıldı. Mahkeme sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi, herhangi bir tahliye kararı vermedi sanıklar açısından. Şu anda bizim dosyamızda, 19'u Şike Kumpası dosyasından tutuklu, 11'i de diğer dosyalardan tutuklu sanıklar var. 

"MAHKEME SANIK SORGULARININ DEVAMINA KARAR VERECEK"

8 kişi hakkında da yakalama emri verilmiş ve şu an firar olan sanıklar var. Bu sanıkları aranmasına devam ediliyor. Yakalama emirlerinin devamına karar verildi. Mahkeme sanık sorgularının devamına karar verecek. Sanıkların sorguları açısından gönülsüz davrandıkları kanaatindeyiz. Mahkeme de bence benzer bir kanaatte. Mahkeme, sanıklar süreci uzattıkları taktirde bunu susma hakkı olarak kabul edip, yargılamaya devam edeceğini ifade etti. Gelecek celse için birtakım delillerimizin toplanması isteğimiz vardı. Hem Fenerbahçe Spor Kulübü olarak hem Başkanımız Aziz Yıldırım adına taleplerimiz vardı.  

"İYİ BİR YARGILAMA OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİM"

O taleplerin bir kısmı kabul gördü. Bir takım verilerin istenmesi ile ilgili taleplerdi. Önemli taleplerimizin bir kısmı kabul gördü. Yeni duruşmanın 8-12 Ocak 2018 tarihinde yine Silivri yerleşkesinden yapılmasına karar verildi. Yargılama bu anlamda bize göre iyi gidiyor. Biz sorularımızı soruyoruz, sanıklara. Sanıkların kumpas olgusuyla ve kumpas düşüncesiyle hareket ettiklerine dair önemli sorular soruyoruz. Onlar da cevaplar vermeye çalışıyorlar. Bu anlamda etkin bir yargılama gerçekleştiriyoruz. Gerek Kulübümüzü gerek yöneticilerimizi iyi bir şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Yargılama iyi gidiyor. Bize göre sanıkların tutukluluk hallerinin devamı demek aslında mahkûmiyetleri yönünde de belli işaretler demek. Bu anlamda iyi bir yargılama olduğunu söyleyebilirim."

Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)