comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Şekip Mosturoğlu'ndan UEFA'da Beşiktaş örneği

29 Temmuz 2017, Cumartesi 12:28
Fenerbahçe'de Şekip Mosturoğlu'ndan UEFA'da Beşiktaş örneği

Fenerbahçe'nin Divan Kurulu toplantısında Şekip Mosturoğlu, UEFA ile yapılan Finansal Fair Play anlaşmasına dikkat çekti. 

FutbolArena - Fenerbahçe'de Temmuz ayında gerçekleşen Divan Kurulu toplantısında Şekip Mosturoğlu kulübün durumu ve transferlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Mosturoğlu, UEFA ile yapılan finansal fair play anlaşmasında Beşiktaş'ı da örnek gösterdi. 
 

Fenerbahçe'de UEFA Finansal fair play transfer anlaşması ne durumda?


Fenerbahçe'de Divan Kurulu toplantısında konuşan Şekip Mosturoğlu, UEFA ile yapılan Finansal Fair Play anlaşmasına açıklık getirdi. Mosturoğlu şu ifadeleri kullandı:

"FENERBAHÇE'NİN TRANSFER YASAĞI YOK"
Fenerbahçe Divan Kurulu'nda Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, gündeme ilişkin yöneltilen soruları yanıtladı. Fenerbahçe'nin transfer yasağı olup olmadığıyla ilgili sorulan bir soruyu cevaplayan Mosturoğlu, “Fenerbahçe'nin bir transfer yasağı yok. UEFA'yla yaptığımız 4 yıllık bir anlaşma var. Anlaşmaya göre kar-zarar oranını belli bir noktada tutmak. 1. yıl hedefi 20 milyon Euro, 2. yıl 15 milyon Euro, 3. yıl 5 milyon Euro ve son sene hiç zarar etmeden sezonu tamamlamak. Burada Fenerbahçe'nin bir transfer yasağı yok. Bu anlaşma dışında kalındığı durumda UEFA listesine yazamıyorsunuz transferi" diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ'IN DA BÖYLE BİR SÖZLEŞMESİ VAR"

Bu anlaşma sadece Fenerbahçe'yle değil, futbolda büyük olan ülkelerdeki kulüplerle de yapıldı. Türkiye'de Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın böyle bir sözleşmesi olduğunu biliyorum. Galatasaray'ın sözleşmesi yok, Trabzon'un da olduğunu düşünmüyorum, çünkü Trabzonspor bu sezon Avrupa'da yok. Geçen yıl sözleşme şartlarını yerine getirdik. Bu şartları yerine getirmek için azami gayret gösteriyoruz. Geçtiğimiz aylarda ziyaret ettiğimiz UEFA başkanı, bizim gibi ülkelerde bu kriterlerin gözardı edilebileceğini söylemişti. Bu sene 15 milyon, önümüzdeki sene de 5 milyon Euro'ya inmek hedefimiz”
 

Fenerbahçe'nin toplam borcu ne kadar? (2017/18)


Fenerbahçe Spor Kulübü Derneğinin toplam borcu 358 milyon 958 bin lira olduğu açıklandı.

Sarı-lacivertli kulübün Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen yüksek divan kurulu olağan toplantısında denetleme kurulu faaliyet raporunu, kurul üyesi İlhan Aydoğdu okudu. Derneğin mevcutlar ve alacaklarının toplamının 18 milyon 768 bin lira olduğunu belirten Aydoğdu, mevcutlar ve alacaklar çıkınca net borcun 340 milyon 190 bin lirayı bulduğunu ifade etti.

Kulübün yılın ilk 6 aylık dönemde 77 milyon 577 bin lira gelir elde ettiğini aktaran Aydoğdu, 197 milyon 18 bin lira da gider yapıldığını dile getirdi.

İlhan Aydoğdu, raporların 24 Temmuz'a kadar gelen belgelere göre hesaplandığı açıkladı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haber turu (19 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.