comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Şekip Mosturoğlu'ndan Fikret Orman'a sert yanıt

28 Eylül 2017, Perşembe 13:32
Fenerbahçe'de Şekip Mosturoğlu'ndan Fikret Orman'a sert yanıt

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekipr Mosturoğlu, Eljif Elmas için yapılan imza töreninde Beşiktaş maçında yaşananlarla ve de Fikret Orman, Ali Palabıyık ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe, 3 yeni futbolcusu Luis Neto, Eljif Elmas ve Vincent Janssen için imza töreni düzenlenirken asbaşkanlardan Şekip Mosturoğlu Beşiktaş derbisi ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile ilgili konuştu.

Eljif Elmas transferinde zorlu bir süreç geçirdiklerini belirten Mosturoğlu, "Elif çok önemli bir transfer. Önemli Avrupa takımları kendisini istiyordu. Hasan Çetinkaya çok emek verdi bu konuda" diye konuştu.
 

Fenerbahçe'de Şekip Mosturoğlu'dan Fikret Orman'a cevap


"FİKRET ORMAN EFENDİ KELİMESİNİ KULLANMASIN"
Biz futbolcuların, teknik adamların konuşmasını istiyoruz. Uzun yıllardır buna dikkat ediyoruz. Fenerbahçe derbie bileğinin hakkıyla kazandı. O maçı hak ettik. Fikret Orman 'Efendi' kelimesini sıfat olarak kullanıyorsa bunu kullanmasın. Efendi insanı toplum söyler. Eğer isim olarak bu kelimeyi kullanıyorsa, Fenerbahçe buna izin vermez.

"FİKRET ORMAN HASAN ÇETİNKAYA'YI GÖRMEDİ HERHALDE"

Beşiktaş eğer derbiye Pepe, Medel ve Oğuzhan ile futbol oynamaya çıksaydı ortam yine gerilmezdi. Futbolda dün yoktur, bugün vardır. Fikret Orman geçen sene Hasan Çetinkaya'nın kafasının yarıldığını görmedi herhalde.

"ŞENOL GÜNEŞ'İN ATILMASI NASIL YANLIŞ?"

Şenol Güneş'in futbolcumuzun boğazını sıktığını, Leipzig maçında toplu halde küfürler edildiğini de görmedi mi? Şenol Güneş'in tribüne gönderilmesi nasıl bir haksızlıktı? Kırmızı kartlar nasıl doğru değildi anlamadım.

"SAVAŞARAK KAZANDIK"

Alın teriyle, savaşarak kazandık. Kimse bunun önüne de geçemez. Eğer 'Efendi' kelimesi 'Buyruğu geçen' anlamında kullanılıyorsa buna izin vermeyiz. Bence amaçları bu.
 

Şekip Mosturoğlu'ndan Şenol Güneş açıklaması


Milli Takım ile Dünya Kupası'nda mücadele etmiş Şenol Güneş'in her derbide sahada böyle davranmasını anlayamıyorum. Fikret Orman, 'Takımdaki oyuncular çok ahkalklı' diyor. Diğer takımlarda oynayanlar ahlaksız mı? Efendilik böyle olmaz.

"KİM DAHA MÜSLÜMAN KAMUOYU KARAR VERİR"

Kimin daha çok Müslüman olduğuna kamuoyu karar verir. 'En iyi Müslüman takımı Beşiktaş' sözüne anlam veremiyorum. Biz her ortamda FETÖ'yü lanetliyoruz. Fikret Orman'dan bu konuda da bir şeyler duymak istiyorum.

"MAHMUT USLU BUGÜN BÖYLE KONUŞMAZDI"

Mahmut ağabey bugün olsa o şekilde konuşmazdı, eminim. Düşüncelerini biliyorum. Fakat bu takımdan ayrılan bir futbolcunun yeni takımına şirin görünmek için açıklamalar yapması doğru değil. Mahmut Uslu'nun da böyle düşündüğünü biliyorum. Seçtiği dil yanlıştır ama duyguları böyle.

"CANER'İ FİŞEK YAPAN FENERBAHÇE'DİR"

Caner maçtan önce Beşiktaş tribünlerinin önünde eğildi. Yeri değildi. Caner'i 'fişek' yapan Fenerbahçe'dir.
 

Şekip Mosturoğlu'dan Ali Palabıyık açıklaması


Kötü oynayan Fenerbahçe'nin hakemden yakınma şansı yok. TFF'den de duyduk, yorumculardan da. Bir kulübün lehine veya aleyhine sistematik şekilde hata yapan bir hakem olamaz. Bir hakem sadece Fenerbahçe'ye karşı hata yaptı diye dinlendirilmemelidir. Maçtan maça değişmez, bir standart vardır.

"FİKRET ORMAN BANA OY VERDİ"

Fikret Orman eğer bu kadar şikayetçiyse gelsin bu TFF'yi değiştirelim. Eğer samimiyse gelsin.Kulüpler Birliği'nde Fikret Orman, benim başkan yardımcılığım için oy verdi. Ama bugün tepki gösteriyor. Anlayamıyorum.

"EN BÜYÜK ŞEREFSİZLİKTİR..."

Eğer maçtan önce seremonide o çocuklara biz 8 işareti yaptırmışsak bu en büyük şerefsizliktir. Yüz yüze bakacaksak açıklamalarındaki o kısmı düzeltmesi gerekir. Bu iftiradır. Fikret Orman bu konuyu düzeltmeli. Eğer aramızdan 1 kişi o çocuklara bu hareketi yaptırmışsa topluca istifa ederiz.

ATATÜRK DİYOR Kİ...

"Atatürk diyor ki: "Büyüklük odur ki, hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın. Memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin.  Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceksin."

"VİDEO HAKEM UYGULAMASI OLSAYDI"

"Video Hakem uygulaması olsaydı Beşiktaş'ın şampiyonluk sayısı bu kadar olmazdı. 2 senedir hakemlerden en çok canı yanan takım biziz."

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)