comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Phillip Cocu sürprizi! (Phillip Cocu kimdir? Phillip Cocu hangi takımları çalıştırdı, kaç yaşında?)

14 Haziran 2018, Perşembe 21:16
Fenerbahçe'de Phillip Cocu sürprizi! (Phillip Cocu kimdir? Phillip Cocu hangi takımları çalıştırdı, kaç yaşında?)

Fenerbahçe'de teknik direktör arayışları devam ederken, sarı lacivertli takımda sportif direktör Comolli'nin PSV'nin hocası Phillip Cocu ile görüştüğü iddia edildi. 

FutbolArena - Fenerbahçe'de son dakika flaş transfer iddiası! Teknik Direktör arayışlarını sürdüren sarı lacivertlilerde yurt dışına çıkan sportif direktör Comolli'nin Philipp Cocu ile görüştüğü iddia edildi. beIN Sports'un haberine göre, Cocu'nun yardımcılığı için Feyenoord'da futbolu bıraktıktan sonra genç takımda antrenör olan görev alan Dirk Kuyt'un düşünüldüğü iddia edildi. 


Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü kim olacak?


Hollanda futbolunun efsane isimlerinden Phillip Cocu ile Fenerbahçe'nin görüştüğü yönündeki iddiaların ardından Fenerbahçe taraftarları Cocu'nun kim olduğunu, daha doğrusu Cocu'nun son olarak hangi takımları çalıştırdığını araştırmaya başladı. Philipp Cocu kimdir? sorusuna yanıt arayan Fenerbahçe taraftarlarına, beIN Sports'un haberine göre bir sürpriz daha geldi. O da Cocu'nun yardımcılığı için Dirkt Kuyt'un düşünülmesi oldu. 

Peki Phillip Cocu kimdir? Phillip Cocu kaç yaşında? Phillip Cocu en son hangi takımı çalıştırdı? Phillip Cocu hangi takımları çalıştırdı?


Phillip Cocu kimdir?


Hollanda futbolunun efsane isimlerinden Cocu, teknik direktörlük kariyerine 2008 yılında PSV Eindhoven'ın yardımcı antrenörlüğü ile başlayan Phillip Cocu, aynı zamanda Hollanda millî takımının da yardımcı antrenörlüğünü üstlenmiştir. 2012 yılına kadar bu iki görevde de bulunan teknik adam 2012-2013 sezonunda PSV Eindhoven'ın altyapı sorumluluğuna getirilmiştir. 2013 yılı haziran ayında PSV Eindhoven ile 4 yıllık anlaşma imzalayarak Dick Advocaat'ın yerine teknik direktörlüğe getirilmişti. PSV geçen sezon Philipp Cocu önderliğinde Hollanda'da şampiyon oldu. 
Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)