comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Ozan Tufan gelişmesi

10 Şubat 2018, Cumartesi 09:29
Fenerbahçe'de Ozan Tufan gelişmesi

Aykut Kocaman tarafından isteksiz görüntüsü nedeni ile kadro dışı bırakılan Ozan Tufan, Fenerbahçe kariyerinde yeni bir sayfa açmak istiyor.

FutbolArena - Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman tarafından önce yedek kulübesine çekilen daha sonra Antalya kampı kadorsuna alınmayan ve takım ile bağlarını koparma noktasına gelen Ozan Tufan geri dönüyor.

Milli futbolcu Aykut Kocaman tarafından Antalya'da düzenlenen ikinci etap çalışmalarına alınmamış ve ardından İspanya'ya transferi son anda yatması üzerine takımda kalmak durumunda kalmıştı. 


Fenerbahçe'de Ozan Tufan geri mi dönüyor?


Fotomaç Gazetesi'nin haberine göre, Türk futbolunun son yıllarda yetiştirdiği en büyük yeteneklerden biri olmasına rağmen, performansından çok kiloları ve özel hayatıyla anılan 22 yaşındaki yıldız hakkında sürekli olumsuz haberler çıkıyor. "Kilo aldı, kadro dışı kalınca bunalıma girdi. İdmanları aksatıyor" gibi söylentilerin gerçek olmadığı ortaya çıktı.
Ozan'ın menajerlik şirketini değiştirerek Reza Fezali'yi geçtiği ifade edilmişti ancak hala Mirsad Türkcan'ın da ortağı olduğu Lian Sports ile çalıştığı belirtildi. Crystal Palace'ın son güne kadar Ozan'ı istediği ifade edildi ancak İngiliz ekibinin hedefine hiç girmedi. Ozan'ı Real Betis, Deportivo ve Partizan kanca attı. Kulüp Galatasaray ve Beşiktaş'a gider korkusuyla satmadı.


Aykut Kocaman, Ozan Tufan'ı affedecek mi?


BİRKAÇ MAÇLA KENDİNE GELİR

OzanTufan'ın kadro dışı kaldıktan sonra çalışmadığı yönündeki haberlerin de gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Tam tersine genç futbolcu, antrenör Hasan Özdemir eşliğinde antrenman kaçırmadan çalışmalarını sürdürüyor. Her sabah 10.00'da 2 saati bulan fizik ve kondisyon çalışmaları gerçekleştiriyor. Ozan'ın şu an için tek eksiği oynamadığı için maç ritmi olmaması. Affedilmesi gündemde olan Ozan'ın yeniden A Takım'a katılması halinde 3-4 idman ve birkaç maçla formunu bulabileceği konuşuluyor. Yönetim, Ozan Tufan'ın affedilmesi yönünde görüş bildiriyor. Teknik direktör Aykut Kocaman da Ozan'ın bu şekilde devam etmesi halinde takıma katılabileceği yönünde sinyaller vermişti.

AİLESİNİ YANINA GETİRDİ

Ozan Tufan'ın motivasyonunu üst seviyeye çekmek için ailesini de İstanbul'a getirdiği kaydedildi. 22 yaşındaki futbolcu, Bursa'da yaşayan ailesini İstanbul'da yaşamaya ikna etti. Onlarla daha çok vakit geçirerek hatalı davranışlardan uzak duruyor.  Ozan Tufan çok konuşulan teknesini sattı. Sadece bir arabası var.


Ozan Tufan bu sezon Fenerbahçe'de ne yaptı?


Fenerbahçe ile 2020 yılına kadar sözleşmesi bulunan Ozan Tufan bu sezon sarı lacivertli ekip ile 14 karşılaşmada 1.206 dakika süre alırken bu süreçte takımı adına 3 gol, 2 asistlik performans sergiledi.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (20 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.