comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Nabil Dirar'dan Valbuena yorumu

04 Ağustos 2017, Cuma 00:56
Fenerbahçe'de Nabil Dirar'dan Valbuena yorumu

Fenerbahçe'de Sturm Graz maçında takımının golünü atan Nabil Dirar maçın ardından konuştu. Skrtel ve Şener'in de maç sonu yaptığı açıklamalar haberimizde...

FutbolArena - Fenerbahçe, Valbuena'nın ortasında Nabil Dirar'ın golüyle öne geçtiği maçı 1-1 bitirdi ve Avrupa Ligi'nde tur atladı. Maç sonrası Nabil Dirar, Martin Skrtel ve Şener Özbayraklı açıklamalarda bulundu.


Nabil Dirar'dan Valbuena'ya övgü


Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Nabil Dirar, “Kendimi çok iyi ve harika hissediyorum. Bu akşam dolu bir statta oynadık. Taraftarımız maçın tamamında arkamızdaydı. Onlar için büyük bir oyun ortaya koyma mecburiyeti hissettirdiler ve bu da çok güzel bir şeydi.  Ben de büyük bir motivasyonla çıktım sahaya. Turu geçmeyi başardık. Bizim için güzel oldu.”dedi.

Turu geçtikleri için mutlu olduğunu ifade eden yıldız oyuncu, “İyi bir maç çıkardığımızı düşünüyorum. Topu tutmayı başardık ve tehlikeli bir takım görüntüsü sergiledik. Ataklarımız oldu ve istediğimiz oyunu belli dönemlerde sahaya yansıtmayı başardık. Bir yandan da maçın son 20 dakikası özellikle birlikte savunma yapma anlamında sorunlar yaşadığımız dakikalardı. Fiziksel anlamda yüzde yüzümüze ulaşmış değiliz. Ama istediğimiz gibi turu geçmeyi başardık.” şeklinde konuştu.
Kaydettiği golün asistini yapan Valbuena'ya da golden sonra teşekkür ettiğini dile getiren Dirar,  “Bana gerçek bir orta yaptı. Bana da o topa dokunmak kaldı. Ben de golden sonra yanına giderek teşekkür ettim. Çok iyi bir maç çıkardığını düşünüyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.


Martin Skrtel'in Strum Graz maçı sonrası açıklamaları


Sturm Graz maçının ardından açıklamalarda bulunan Martin Skrtel, her geçen gün daha iyi bir seviyeye çıkacaklarını ifade etti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada; ikinci yarının son bölümlerinde girdiği gol pozisyonunu değerlendirerek sözlerine başlayan Martin Skrtel, “Maalesef o pozisyonu golle sonuçlandıramadım. Benim için her zaman olan bir pozisyon değildi. Belki de bitiriciliğimi geliştirmem gerekiyor. Bu konuda çalışmalıyım diye düşünüyorum.” dedi.

Karşılaşma hakkında da konuşan Skrtel, “ Aslında ilk karşılaşmada da gördüğümüzü düşünüyorum, bu durumu. O maçın 65-70 dakikalık bölümünde son derece iyi bir performans ortaya koymuştuk ve bugün de bana göre aynı dönemde çok harika bir oyun sergiledik. Ancak daha sonrasında düşmeye başladık. Rakibin pozisyonlar üretmesine izin verdik. Ama herkesin takımdaki gelişimi görebildiğini düşünüyorum. Bu gelişimi sürdürmeliyiz ve maçtan maça daha iyi bir duruma gelmeliyiz.” açıklamasında bulundu.

Son olarak tatil döneminde de çalışmalarını sürdürdüğünü dile getiren Skrtel, “Tatil yapmayı hepimiz istiyoruz ama şu dönemlerde çok da uzun tatil fırsatım yok. Yaklaşık 2 haftalık bir tatil dönemim vardı. Ancak tatildeyken de çalışmalarımı  sürdürdüm. Yeni sezon öncesindeki hazırlık dönemine hazır gelmeye çalıştım.” diyerek sözlerini noktaladı.


Şener Özbayraklı'dan Mauricio Isla yorumu


Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Şener Özbayraklı, “Şu an için kendi açımdan bir değerlendirmede bulunmak erken olur. Ama yeni bir başlangıç yaptık. Bizim için önemli olan hedeflerimiz var. Yeni bir takımız ve adaptasyon sürecini en iyi şekilde atlattık diyebilirim. Resmi olarak iki maç oynadık. Turu geçtiğimiz için mutluyuz. İlk yarıda çok iyi mücadele ettik ama daha biraz daha zamanımız var. Şimdi önümüzdeki Play Off turunu düşüneceğiz.”dedi.

Transferler hakkında da konuşan Şener Özbayraklı, “Bu sezon takıma katılan arkadaşlarımız var ve inanılmaz bir şekilde uyumlular.  Birbirimize yardımcı oluyoruz. İyi mücadele ediyorlar. Tabii sezon başı ve hatalarımız olacaktır. Maçlar geçtikçe daha da iyi olacağımıza inanıyorum. İyi mücadele edip, iyi sonuçlar alacağımıza inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

Son olarak Isla ile arasındaki rekabeti değerlendiren Özbayraklı, “Rekabetten her zaman Fenerbahçe kazanacak. Takıma katkı vermek önemlidir. Isla ya da ben hiç önemli değil. Biz elimizden geleni yapıp, takıma katkı verelim önemli olan da bu.” şeklinde konuştu.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)