comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Mehmet Topal neden yedek oturuyor?

25 Eylül 2017, Pazartesi 15:16
Fenerbahçe'de Mehmet Topal neden yedek oturuyor?

Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman, sıkça eleştirilen çift ön libero sisteminden vazgeçerek Mehmet Topal'ı yedek oturttu.

FutbolArena - Fenerbahçe'de oynadığı futbol nedeni ile uzun zamandır eleştirilen Mehmet Topal'ın Beşiktaş ile oynanan dev derbide yedek kulübesinde oturması dikkat çekti. Aykut Kocaman, yıldız futbolcuyu neden yedek oturttu? 


Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'ın Josef De Souza ve Mehmet Topal seçimi


Fenerbahçe, Süper Lig'in 6. haftasında oynanan karşılaşmada Beşiktaş'ı sahası Ülker Stadyumu'nda 2-1'lik skorla mağlup etmeyi başardı. Son iki hafta aldığı sonuçla 10. sıradan 4. sıraya kadar tırmanan Fenerbahçe takımı şampiyonluk yarışında bende varım dedi.

AYKUT KOCAMAN'IN MEHMET TOPAL'I NEDEN YEDEK OTURTTU?
Son yıllarda savunmanın bel kemiği konumunda bulunan Mehmet Topal ise karşılaşmaya yedek başladı. Son yıllarda oynadığı oyun sıkça eleştirilen Mehmet Topal Aykut Kocaman tarafından kesik yedi. Peki bu kesiği sebebi neydi? 

Fenerbahçe teknik direktör Aykut Kocaman, oyunu daha etkili oynamak adına tek ön libero sistemine geçiş yaptı. Özellikle Josef De Souza ve Mehmet Topal ikilisinin sahada olduğu dönemlerde etkili oyun oynamayan ve orta alan kontrolünü kaybeden Fenerbahçe'de Aykut Kocaman tercihini Josef De Souza'dan yana kullandı. Aykut Kocaman'ın özellikle hücumda daha etkili, mücadeleci futbolu ve atletik yapısı ile Josef De Souza'yı tercih ettiği belirtiliyor.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

Selen Yakıcı İle Top 5 (27 Ekim 2020)