comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Mathieu Valbuena bilmecesi

24 Ocak 2018, Çarşamba 09:22
Fenerbahçe'de Mathieu Valbuena bilmecesi

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'ın uzun zamandır yedek oturttuğu Fransız yıldız Velbuana, Trabzonspor maçında ilk 11'de oynaması bekleniyor.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin hafta sonu karşı karşıya geleceği Trabzonspor mücadelesinde sakat olan Brezilyalı yıldız Giuliano'nun yerine Fransız yıldız Mathieu Valbuena'nın oynaması bekleniyor. Fenerbahçe Transfer haberleri FutbolArena'da.


Fenerbahçe'de Valbuena, Trabzonspor maçında oyanayacak mı?


Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman tarafından hücumda çok fazla top tuttuğu gerekçesi ile uzun zamandır yedek kulübesine çekilen Valbuena, Trabzonspor maçında Giuliano'nun yerine sahaya dönüyor. Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Aykut Kocaman'ın daha çok ikinci yarılarda şans verdiği Mathieu Valbuena, Trabzonspor karşısında Giuliano'nun yokluğu nedeniyle ilk 11'de olacak. Herkes, hücum ile savunmanın bu değişiklikten nasıl etkileneceğini merak ediyor.

HÜCUMDA BÜYÜK HAREKETLİLİK KATIYOR
Fenerbahçe'nin bu sezon ligde oynadığı 18 maçın 17'sinde görev alan Fransız oyuncu sahada olduğunda sarı lacivertliler hücum anlamında çok etkili bir takım haline gelmiş. Tecrübeli oyuncu ilk 11 oynadığı ya da sonradan girdiği anlarda yani o sahadayken Fenerbahçe rakiplerine 25 gol atmış ve kalesinde 15 gol görmüş. Toplam 1047 dakika sahada kalan Fransız oyuncu oyundayken Fenerbahçe 41 dakikada bir rakip ağları sarsmış. Ancak Valbuena oyunda olduğunda her 70 dakika bir de gol yenilmiş.

BÜYÜK FARKLAR OLUŞUYOR

Valbuenasız Fenerbahçe'nin gol ortalaması ise düşmüş. Fransız oyuncunun olmadığı 573 dakikada sarı lacivertliler ancak 52 dakikada 1 gol atmayı başarmış. Ancak yenilen gol sayısı da aynı oranda düşmüş.  Valbuena oyunda yokken Fenerbahçe her 70 dakikada 1 gol yeme ortalamasını her 95 dakikada 1 gol yeme şeklinde geliştirmiş. Kısacası Valbuenalı ve Valbuenasız Fenerbahçe arasında hem gol ortalamasında hem de yenilen gol sayısında büyük farklar var.


Valbuena'nın oynadığı maçlarda Fenerbahçe ne yaptı?


25 gol atıp, 15 gol yedi. Her 41 dakikada bir gol attı Her 70 dakikada 1 gol yedi. Oynamadığı maçlarda ise, 11 gol atıp 6 gol yedi. Her 52 dakikada 1 gol attı. Her 95 dakikada 1 gol yedi.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)