comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Mahmut Uslu'ya Fatih Altaylı'dan sert eleştiri: 'Böyle adamlar...'

25 Eylül 2017, Pazartesi 23:23
Fenerbahçe'de Mahmut Uslu'ya Fatih Altaylı'dan sert eleştiri: 'Böyle adamlar...'

Fenerbahçe Asbaşkanı Mahmut Uslu'nun Beşiktaş derbisinin ardından yaptığı açıklamalara Fatih Altaylı sert tepki gösterdi. 

FutbolArena - Fenerbahçe - Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig 6. haftasında oynanan derbi maçta hakem Ali Palabıyık'ın tartışmalı kararları dışında Mahmut Uslu'nun maç sonu açıklamaları da gündeme damga vurdu. b, Bloomberg TV'de Mahmut Uslu'yu sert bir dille eleştirirken, Galatasaray'ın Bursaspor galibiyetini ve Ali Koç'un Fenerbahçe Başkanlığına adaylığını da konuştu. 


Fenerbahçe taraftarlarının Caner Erkin'e protestosu


Fenerbahçe taraftarlarının Beşiktaş derbisinde Caner Erkin'e yaptıkları protesto hakkında konuşan Fatih Altaylı, "Taraftarlar bu tepkiyi gösteriyor. Dünyanın her yerinde gösteriliyor. Figo, Barcelona'dan Real Madrid'e gitti ve başına gelmeyen kalmadı. Bunlar ne yazık ki oluyor. Serdar Aziz'e de yapıldı Bursa - Galatasaray maçında. Taraftarlar bu duygusal tepkileri verebliyorlar." diye konuştu. 

MAHMUT USLU'YA SERT ELEŞTİRİ
"Ne diyeyim? Ne diyeyim? Yani bu üslup eğer Türk sporunda olacaksa, olmaya devam edecekse... Bu beyefendinin söylediklerinin sporla ne kadar bağdaştığını, spor adamının (spor adamı olmadığı kesin de) ne kadar normal olup olmadığını herkes biliyor. Caner'le ilgili söyledikleri zaten akıl alır gibi değil. Ben Caner olsam, Fikret Orman olsam yarın dava açarım. Fikret Orman'a hırsız diyor ya. Mahkemeye çıkınca Arsene Wenger der tabi. Bunlardan Türk sporunun temizlenmesi lazım. Büyük ihtimalle yeni dönemde yönetimde olmak, Aziz Yıldırım'ın seçilmesini sağlamak adına bunları iyi yapıyor. Bunlar Türk sporuna değer katmıyor. Sanane Caner'in aile hayatından! Madem Caner'in aile hayatını bu kadar önemsiyordun, kulübündeyken ağzını açmadın. Açmaması da gerekiyor, neden o gün değil de bugün. Sporla ilişkisi olmayan kişileri ekrana taşımayın. Fenerbahçe bu büyük camia, kendilerini böylelerini layık görüyorsa devam etsinler."
 

Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi hakem Ali Palabıyık'ın kararları


Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde hakem Ali Palabıyık'ın tartışılan kararları hakkında konuşan Fatih Altaylı şunları söyledi:

"Derbide heyecanlı bir maç oldu. Hakem rezaleti oldu ama MHK'ya kızmak lazım. Her maçta böyle şeyler olabiliyor. Ne Beşiktaş hakemin arkasına saklansın, ne de Fenerbahçe. Beşiktaş daha erken 10 veya 9 kişi kalabilirdi. Kartlar hatalıydı ama verilmeyen hatalı kartlar da vardı. Sonuç olarak ben futbol adına izlerken keyif aldım. Bu maçın tansiyonu arttıkça, tansiyon Fenerbahçe'ye yarar. Ben zaten Fenerbahçe gerilimden kazanan bir takım olduğunu söylemiştim. Fenerbahçe'ye konuk olacak takımların bu tuzağa düşmemesi lazım. Galatasaray yıllardır yaşadı bunu. Kafama bardak gelmişti. Soyunma odasında dayaklar! Neler neler... Bunlar o statta olan şeyler ne yazık ki.""BEIN SPORTS YORUMCULARI EYYAMCI"

"Onları orada yorumcu diye barındırmak, spikerler de dahil bizim gibi beIN Sports'a para veren insanlara hakarettir. Bunlar yorumcu falan değil. Bir grup eyyamcı. Yaptıkları yorumların ipe sapa gelir yanı yok. Hiçbir konuda bir şey söylememeye çalışan, ilkel futbol yorumlayan kişiler. Zaman zaman taraflarını saklayamayan. O zaman oraya iki taraflı yorumcu koyun. Galatasaray ve Beşiktaş ayrı. Maç sırasında benim de içimden televizyonu kırmak geliyor bazen."

"GALATASARAY ŞANSIYLA KAZANMADI"

"Galatasaray şansla değil, iyi oynayarak ve temposunu koruyarak kazandı. Sahanın en iyisi çıkana kadar Mariano'ydu. Galatasaray beklendiği üzere zor bir maç oynadı. bursaspor iyi başladı, presle başladı. Galatasaray'ın temposuna ayak uydurup yer yer üstüne çıktı ve gol buldu. Ancak iki takım arasındaki kalite farkı sonuca yansıdı. Galatasaray'la ilgili umut veren şu, giderek daha iyi oynuyor ve temposunu daha uzun süre sürdürebiliyor. Takım artık demoralize olmuyor. O tempoyu devam ettirdiği müddetçe yürüyebiliyor."

"ALİ KOÇ, AZİZ YILDIRIM GİBİ SONRADAN OLMA FENERBAHÇELİ DEĞİLDİR"

"Ali Koç Aziz Yıldırım gibi sonradan olma değil, çocukluktan deli Fenerbahçelidir. Fanatik Fenerli'nin böyle söylemesi normaldir. Bir düşman yaratmaktan lider olmak kolay değil. Ali Koç'un yaptığı da o. Düşmanın ne kadar üzerine giderseniz liderliğinizi o kadar pekiştirirsiniz. Ali Koç da bunu yapıyor."

Spor Toto Süper Lig ile ilgili tüm gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)