comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Jose Fernandao için sürpriz karar

14 Ocak 2018, Pazar 14:00
Fenerbahçe'de Jose Fernandao için sürpriz karar

Fenerbahçe'de transfer çalışmaları devam ederken takımdan ayrılacağı konuşulan Jose Fernandao için Aykut Kocaman sürpriz bir karar aldı.

FutbolArena - Fenerbahçe'de ikinci yarı hazırlıkları devam ederken Jose Fernandao ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Takımdan gönderileceği konuşulan Jose Fernandao için Aykut Kocaman kararını verdi. Fenerbahçe Transfer haberleri FutbolArena'da. 
Fenerbahçe'de ilk yarıda çok az süre alan ve devre arasında adı Cruzeiro ve Bursaspor ile anılmasına karşın resmi bir teklif almayan Jose Fernandao, Antalya kampında sıkı bir çalışma ritmine girdi.


Fenerbahçe'de Jose Fernandao takımda kalacak mı?


Bunun üzerine Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman fizik olarak çok iyi durumda olan Jose Fernandao ilk 11'de bile düşünmeye başladı.Sezon başında omzunun kırılması nedeniyle zor toparlanan ve 8-9 kilo fazlasından kurtulan Jose Fernandao fit duruma geldi.
Fenerbahçe'de yapılan antrenmanlarda Roberto Soldado'dan daha iyi duruma gelen Jose Fernandao'nun güçlü fizik yapısıyla ilk 11'de oynama şansı oldukça yükseldi. Fernandao sezonun ilk yarısında 3 lig maçında forma giyebilmişti.

Öte yandan sakatlıktan kurtulan Vincent Janssen ise halen antrenmanlara başlayamadı.
 

Fernandao'dan sakatlık ve Fenerbahçe açıklamaları


Antalya kampında çalışmalarına en iyi şekilde devam ettiğini vurgulayan Fernandao, şunları kaydetti:

"Çok zor aylar geçirdim ama çok güçlü kaldım. Allah'ın ve ailemin desteğiyle eski günlere dönebileceğimi biliyordum. Şu an Antalya'da olmak benim için büyük bir fırsat. Her zaman yaptığım gibi performansımın en iyisini vermek için gayret gösteriyorum. Son 2 yılı çok verimli geçirdiğimi söyleyemem. Ben Fernandao'yu tekrar göstermek istiyorum. Bunun için yeterli şartların olduğuna inanıyorum. Benim için yeni bir şans doğdu, diyebilirim. Elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum."

"FORMA REKABETİNİN OLMASI TAKIM İÇİN İYİ"

Daha önce görev yaptığı takımlarda da hep forma rekabetinin içinde olduğunu belirten Brezilyalı futbolcu, "Forma için savaşan birden fazla iyi futbolcunun olması her şeyden önce kulüp için iyi. Biz şahsi değil kulüp için en iyi olacak şekilde oynamalıyız. Zaten kulüp için en iyi şekilde oynadığımız zaman şahsi olarak da performansımız iyi olmuş oluyor." değerlendirmesinde bulundu. 
 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)