comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Isla şoku! Yaklaşık 1 ay yok

22 Ağustos 2019, Perşembe 17:49
Fenerbahçe'de Isla şoku! Yaklaşık 1 ay yok

Fenerbahçe'nin sağ beki Isla, sakatlığı nedeniyle yaklaşık 1 ay sahalardan uzak kalacak. Şilili futbolcu böylelikle Medipol Başakşehir maçında forma giyemeyecek. 

FutbolArena - Fenerbahçe'de Isla şoku! Sarı lacivertlilerin başarılı sağ beki Isla sakatlandı. Şilili futbolcunun quadriceps kasında kısmi yırtık tespit edildi. Bu gelişmenin ardından Fenerbahçe taraftarları Isla'nın kaç hafta sahalardan uzak kalacağını merak ederken, Medipol Başakşehir maçında forma giyemeyecek. 


Fenerbahçe Haberleri: Isla ne zaman sahalara dönecek?


Quadriceps kasında kısmi yırtık tespit edilen Isla'nın tedavisine hemen başlanacak. Milli maç arası olma sebebiyle bu süreçte Şilili futbolcunun tedavisi sürdürülecek. Peki quadriceps kasındaki yırtığın tedavisi ne kadar sürer? Ameliyat sonrası 6 hafta takip edilir. Uzun bacak ortez içinde ilk 2-4 hafta kısmı yük verilebilir. 4.haftadan sonra vücut ağırlığının %50 si ve 6.haftadan sonra genellikle hastanın da durumuna bakılarak tam yük verilir. Kas güçlendirme ve eklem hareket açıklığı egzersiz planlaması yapılır.

Fenerbahçe'de, Spor Toto Süper Lig 2. haftasında oynanacak olan Medipol Başakşehir maçında sağ bekte Murat Sağlam forma giyecek. 
Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!