comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de ilk bağış Ali Koç'tan! İşte hedeflenen rakam

22 Mart 2019, Cuma 09:59
Fenerbahçe'de ilk bağış Ali Koç'tan! İşte hedeflenen rakam

Fenerbahçe'de yönetimin başlatacağı yardım kampanyasında hedeflenen rakam belli oldu. İlk bağışı ise Başkan Ali Koç yapacak.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de tarihinin en kötü dönemini geçiren Fenerbahçe'de mali açıdan da yaşanan sıkıntılar nedeniyle yönetim harekete geçti. Sarı lacivertli diareciler yeni bir yardım kampanyası başlatarak Fenerbahçeli iş adamları ve taraftarlardan kulübe maddi destek sağlamasını isteyecek. FBTV'de açıklanacak yardım kampanyasına ilk destek ise Başkan Ali Koç ve yöneticilerden gelecek. 
 

Fenerbahçe Haberleri: Ali Koç, Fenerbahçe'ye ne kadar bağış yapacak?


Fenerbahçe'de yaşanan mali sıkıntılar nedeniyle "Fener Ol" adında yardım kampanyası başlatılacak. Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre yönetimin FBTV'de başlatacağı yardım kampanyası sonrası iş adamları ve taraftarlardan destek istenecek. Yardım kampanyasına ilk bağış ise Ali Koç ve yöneticilerden gelecek. Ali Koç'un büyük önem verdiği kampanya şu anda başlamamış olmasına rağmen camianın önde gelen isimlerinden ciddi bir destek geleceği belirtildi. Mayıs ayına kadar Fenerbahçe'nin bu kampanyadan beklediği rakam 60 milyon euro olacak. 
 

Fenerbahçe Haberleri: Şansal Büyüka'dan Ali Koç iddiası


Milliyet Gazetesi'nde değerlendirmelerde bulunan Şansal Büyüka şunları söyledi:

"Fenerbahçe'nin başlatacağı yardım kampanyasına karşı duranlar ve “Koca Ali Koç var, verse ya parayı, ne yardım kampanyası” diyenler var. Dışarıdan bakıldığında haklı bile görünseler, sığ bir görüş bu... Çünkü ayrıntılar başka şeyler söylüyor.
Ali Koç açıklamıyor ama Fenerbahçe'nin kasasına çok ciddi bir parayı soktu. Henüz kamuoyunda pek de dillenmeyen çok önemli bir para bu... Bunun içinde ciddi anlamda cepten verilen de var, Koç grubuna ait firmaların sponsorluklarıyla gelen paralar da var. Ama kara delik o kadar büyük ki, ne verirseniz verin, kapanmıyor. Bir taraftan banka kredileri dahil, elli türlü borcu ödemeye çalışıyorsunuz, bir yandan da her ay 100 milyona yakın açık veren kasada denk bütçeyi sağlamaya çalışıyorsunuz.

Şunu kabul ederim, transferde çok ciddi karavana attılar ve geri dönüşü pek de olmayan önemli bir parayı harcadılar. Belki de göreve geldiklerinden bu yana, en büyük yanlışları ve kusurları bu oldu. Ayrıca ortada UEFA'nın yaptırımları var. Kulübün kasasına isteseniz de, o parayı istediğiniz gibi koyamıyorsunuz. Kuralları var, talimatları var. Var da var... Kılıfına uydurmanız gerekiyor.

Bu bakımdan “yardım kampanyası” hem kulübün kasasını rahatlatmak, hem UEFA talimatlarına uyabilmek adına önemli... Ben iddia ediyorum, Ali Koç bazı kesimlerde hayal kırıklığı yaratmış olsa bile, halen kendisine camianın ve özellikle taraftarların olağanüstü bir güveni ve desteği var. Gene iddia ediyorum, eski yönetim olsa bu takım maçlarını 3-5 bin seyirciye oynardı. Geçen sezon olduğu gibi... Şimdi 40 bin seyirciye oynuyor, niye?

Takımdan çok Ali Koç'a güvendiği için... Ali Koç'un önünde sıkıntılı, zor ve dağ gibi sorunların beklediği bir süreç var. Umarım altından kalkar."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Transfer Arenası (16 Temmuz 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.