comScore
1 / 7

Fenerbahçe'de herkesi şaşırtan gerçek! Rakiplerini geçti

FutbolArena Detay - Spor Toto Süper Lig’de 29. hafta maçları tamamlanırken zirvede şampiyonluk yarışı kızıştı. Galatasaray’ın Medipol Başakşehir’i mağlup etmesinin ardından yeniden liderliğe oturmasıyla şampiyonluk yarışında 4 takımın iddiası da devam etti. Zirvedeki 4 takımın, son 5 haftada karşılaşacakları rakiplerden ilk yarıda aldıkları puanları incelediğimizde Fenerbahçe’nin başarısı öne çıkıyor.

2 / 7
Sarı lacivertli takımda teknik direktör Aykut Kocaman, 11. haftadaki Osmanlıspor maçının ardından istifası sonrası göreve yeniden devam etme kararı almasıyla birlikte alınan sonuçlar dikkat çekti.
3 / 7
İSTİFADAN SONRA EN ÇOK PUAN TOPLAYAN TAKIM
4 / 7
Aykut Kocaman’ın istifa kararından vazgeçirilmesinin ardından Fenerbahçe çıktığı 18 maçta 40 puan topladı. Bu süreçte Beşiktaş 38, Medipol Başakşehir 36 ve Galatasaray sie 34 puan toplayabildi.
5 / 7
AYKUT KOCAMAN, SİVASSPOR MAÇI SONRASI NE DEDİ?
6 / 7
"Üstümüzdeki iki rakibin birbiriyle oynayacağı haftada totalde 4 puan olabileceği haftada kazanmak istiyorduk. 2 hafta öncesine göre 13 puanlık bir fark vardı üstümüzdeki takımlarla. Bugün bu galibiyetle beraber, yarınki sonuca göre 6-7 puana indirmiş olacağız.
7 / 7
Kalan 5 haftada ne kadar yetecek bilmiyorum. Galatasaray - Beşiktaş maçı da var. Bütün bunların gerçekleşmesi için kazanmaktan başka çaremiz yoktu."