comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de futbolcular değil Aykut Kocaman onları değiştirdi

10 Aralık 2017, Pazar 10:23
Fenerbahçe'de futbolcular değil Aykut Kocaman onları değiştirdi

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman önderliğinde işler yoluna girmiş durumda. Sarı lacivertli takım Süper Lig'de almış olduğu galibiyetler ile zürve yüryüşü gerçekleştirdi.

FutbolArena - Fenerbahçe'de Osmanlıspor maçından sonra yaşanan teknik direktör krizi savuşturulurken o günden sonra gelen sonuçlarla birlikte Aykut Kocaman sarı lacivertli ekibin zirve yürüyüşü de başlamış oldu. 


Fenerbahçe'de değişim perde arkası


Fenerbahçe'de Aykut Kocaman önderliğinde işler yoluna girmiş durumda. Sarı lacivertli takım Süper Lig'de almış olduğu galibiyetler ile zürve yüryüşü gerçekleştirdi. Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Futbolcular, Aykut Kocaman'ı değiştirmek isterken, farkında olmadan değiştiler ve Fenerbahçe kişilere bağlı olmaktan çıkıp, düzen takımı olma yolunda dev bir adım attı. Bu süreçte yönetimin tam desteği de krizin aşılmasında büyük rol oynadı.


Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'ın sihirli dokunuşları


İŞTE SON 4 HAFTA FENERBAHÇE'DE YAŞANANLAR

Kocaman'ın sarsılmaz bir tarzı var. Futbolcular bu tarzı değiştirmek isterken Kocaman, çok güçlü bir duruş sergileyip herkesi etrafında topladı. Yani hocayı değiştirmek isteyenler, farkında olmadan değişti. Fenerbahçe, kişilere bağlı olmayan bir takım olma yolunda ilerliyor.
KULÜBEDEKİ YILDIZLARI TAKIMA KAZANDIRDI

Aykut Kocaman, kulübedeki yıldızları Aatıf, Neustadter, Mehmet Topal ve Şener ile tek tek görüşerek, hepsini takıma kazandırdı. Onların da bu yarışın içinde olmak istediğini görmek Kocaman'ı rahatlattı. Bu oyuncular kadroya girince idman kalitesi ve rekabet arttı.

OYUNUNU RAKİPLERE KABUL ETTİRDİ

Yeni kurulmuş bir takım olan Fenerbahçe'nin, bütün büyük maçları ilk 10 hafta içinde oynaması önemli bir dezavantajdı. Zorlu maçların bitmesinin ardından daha kolay rakiplerle oynamaya başladı. Oyununu rakiplere kabul ettirdi ve başarılı sonuçlar geldi.

MEHMET TOPAL'IN YARDIMLARI..

Osmanlı maçı sonrasında Kocaman, istifa noktasına gelirken yönetim arkasında durdu. Bu da Kocaman'ın elini güçlendirdi ve takımdaki otoritesini artırdı. Takım kaptanları Volkan Demirel ve Mehmet Topal'ın bu süreçteki yardımları da krizin aşılmasında önemli bir etken oldu.

AVRUPA'DA YARI FİNAL GETİREN TAKIM GİBİ..

Kocaman, şu anki kadrosunun 2013 yılında Avrupa Ligi'nde yarı finali getiren takım gibi başarılı olabileceğine inanıyor. Doğru isimlerden oluşan, kaliteli ve karakterli bir kadro kurulduğu görüşünü savunan Kocaman, bu düşüncesini yakınlarına sık sık anlatıyor.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.