comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de FIFA'nın Robin van Persie'ye ödediği para

29 Kasım 2017, Çarşamba 12:36
Fenerbahçe'de FIFA'nın Robin van Persie'ye ödediği para

Fenerbahçe'de sakatlığı biten ve takımla çalışmaya başlayan Robin van Persie için FIFA'nın ödediği para belli oldu. 

FutbolArena Detay - Fenerbahçe'de geldiği günden bu yana hayal kırıklığı yaratan Robin van Persie iyileşme sürecini tamamlayarak oynayabilecek hale geldi.

Fenerbahçe'nin Ziraat Türkiye Kupası'nda oynayacağı Adana Demirspor maçında maç kadrosunda olması beklenen Robin van Persie yaklaşık 2.5 ay sonra sahalara dönüş yapacak.
 

Fenerbahçe'de FIFA'nın Robin van Persie'ye ödediği para


Fenerbahçe'nin Hollandalı oyuncusu Robin van Persie, ülkesinin Fransa ile oynadığı milli maçta sakatlık geçirmişti. FIFA'nın kulüpleri korumaya alması nedeniyle milli takımda geçirilen sakatlıklardan dolayı oyuncunun bu sürecindeki maaşını Fenerbahçe ödemedi. FIFA, Fenerbahçe'den yıllık 5.5 milyon Euro garanti ücret alan Robin van Persie'nin yaklaşık 1.5 milyon Euro'luk kısmını ödedi.
1.5 MİLYON EURO ÖDEDİLER

Peki bu para neden 1.5 milyon Euro? Fenerbahçe, Robin van Persie'ye 5.5 milyon Euro'luk maaşını 10 taksitle ödüyor. Yaklaşık 3 aydır sahalardan uzak alan Fenerbahçeli oyuncu için FIFA'nın aylık 550 bin Euro'dan yaklaşık 1.5 milyon Euro ödeme yaptı. Eğer Robin van Persie daha uzun bir sakatlık süreci yaşasaydı bu miktar da artacaktı.

Fenerbahçe, Robin van Persie'nin sakatlığını atlattığı için bundan sonraki süreçte FIFA'dan ödeme almayacak.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)