comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de divan kurulu toplantısı yapıldı

26 Ekim 2019, Cumartesi 10:42
Fenerbahçe'de divan kurulu toplantısı yapıldı

Fenerbahçe'de ekim ayı olağan divan kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

FutbolArena - Fenerbahçe'de ekim ayı olağan divan kurulu toplantısı bugün gerçekleştirildi. Sarı lacivertli kulübün bugün yapacağı toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Fenerbahçe Kulübü'nde 25. yılını tamamlayarak Yüksek Divan Kurulu üyeliğine hak kazanan Erdoğan'a şilt takılacak. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Divan Kurulu toplantısı öncesinde Aziz Yıldırım dışında kulübün eski başkanlarından Ali Şen ve Tahsin Kaya'yı da davet etti. Aziz Yıldırım toplantıya katılmazken, Ali Şen ve Tahsin Kaya katıldı.
 

Fenerbahçe Haberleri: Divan Kurulu canlı yayını


Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulunun ekim ayı olağan toplantısı bugün İstanbul'da yapılıyor. Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'ndeki Yüksek Divan Kurulu Toplantısı saat 12.30'da başladı.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN İÇİN KISA FİLM
Fenerbahçe kulübü ise Divan Kurulu toplantısına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için kısa film hazırladı. Kısa filmde eski arkadaşlarından röportajlar ve aynı zamanda Recep Tayyip Erdoğan'ın Fenerbahçeliliğini anlatan bölümler yer alıyor. 

DİVAN KURULU TOPLANTISI BAŞLADI

12:30 Fenerbahçe Divan Kurulu toplantısı başladı. 

12:35 Fenerbahçe Divan Başkanı Vefa Küçük, Cumhurbaşkanı Erdoğan salona teşrif ettiğinde konuşmasını yapacağını belirterek gündemin diğer başlıklarına geçti.

12:37 Fenerbahçe Divan Başkanlığı, kulüpte 40 ve 50. ylını dolduran üyeler için plaket verileceği açıklandı. Plaketleri, Ali Koç takdim etti.

13:01 Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Çağlayan Kızılhan tarafından faaliyet raporu okundu.

13:16 Fenerbahçe Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam, kulübün mali yapısıyla ilgili raporları okumak üzere kürsüye çıktı.

13:55 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Faruk Ilgaz Tesisleri'ne geldi. Fenerbahçe Divan Başkanı Vefa Küçük ve Kulüp Başkanı Ali Koç, Erdoğan'ı karşıladı.VEFA KÜÇÜK: "BİZİM İÇİN İFTİHARDIR"

Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana 12 Cumhurbaşkanı içerisinde 2 tanesi herhangi bir kulübün mensubu değildir. Geriye kalan 10 Cumhurbaşkanımız içerisinde başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şimdi de Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte 6'sı Fenerbahçeli. Bizim için bu durum bir iftihardır. 1960 darbesinden sonra 3 kulp başkanımız cezaevine atılmıştır. Bitmedi bizim çilemiz. 2011 yılında bir önceki başkanımız, kulübümüze büyük emekler vermiş Aziz Yıldırım da kumpas sonucu cezaevine atılmıştır. Biz eziyet çeken bir kulübüz. Ama değerlerimizle iftihar ediyoruz. Çok değerli üyelerimiz var."

ALİ KOÇ: "ONUR VE GURUR DUYUYORUZ"

"Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın aramıza katılmasından dolayı şeref duyuyoruz. Biz 12 Cumhurbaşkanımızın 6'sının Fenerbahçeli olmasından dolayı büyük gurur duyuyoruz. Şahsım ve camiam adına sizi gönülden tebrik ediyorum efendim."

"FENERBAHÇE HALKIN TAKIMIDIR"

"Fenerbahçeli vatanseverdir. Fenerbahçeli savaş zamanında ülkesi için cepheye koşar. Çanakkale'ye topraklarımızı savunmak için teri kurumadan formasını çıkarıp cepheye giden de Fenerbahçeliydi. İşgal kuvvetlerine karşı çıktığımız 50 maçın 41'ini kazanarak cephede yendiğimiz işgalcileri yeşil sahada da bozguna uğratan yine Fenerbahçeydi. Fenerbahçe, halkın takımıdır. Fenerbahçe, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkar."

"AZİZ YILDIRIM LİDERLİĞİNDE DİRENDİK"

"FETÖ'nün alçak teşebbüsüne, hem de en güçlü oldukları dönemde boyun eğmedik. Başta Sayın Aziz Yıldırım'ın öncülüğünde bu direnişi başlattık. Bu dönemde bize karşı organize bir şekilde saldırı düzenlendi. O dönemde Fenerbahçe rakiplerinin fersah fersah önündeydi. O gün olduğu gibi bugün de adalete güven duymaya devam ediyoruz. Yargıtay'ın kararının bir an önce çıkmasını bekliyoruz. Geciken adalet, adalet değildir ama biz bu konuda sabırla bekleyeceğiz."

"KENAN EVREN LİSESİ'NİN KULÜBÜMÜZE DEVRİ TAMAMLANDI"

"Sayın Aziz Yıldırım'ın başlattığı ve 17 senedir uğraş verdiğimiz projenin sonuna geldik. Sayın Cumhurbaşkanımızın da katkılarıyla Kenan Evren Lisesi arazisinin kulübümüze devri gerçekleşmiştir. Bu konuda bizi cesaretlendirdiğiniz için size şükranlarımızı sunuyoruz."

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)