comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Caner Erkin'in affedilme süreci ve perde arkası

11 Mart 2021, Perşembe 21:22
Fenerbahçe'de Caner Erkin'in affedilme süreci ve perde arkası

Milliyet Gazetesi'nden Senad Ok, Fenerbahçe'de idmanlara dönen Caner Erkin'in affedilme süreci ve perde arkasında yaşananları anlattı.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Caner Erkin, kadro dışı kaldıktan günler sonra affedildi ve takımlara idmanlara geri döndü. Milliyet Gazetesi'nden Senad Ok, Caner Erkin'in Erol Bulut tarafından affedilme süreci ve perde arkasında yaşanan olayları FutbolArena TV'de anlattı.

"CANER'İN BÖYLE BİR KARAKTERİ VAR"
"Caner Erkin'in karakteristik özelliğini biliyoruz. Caner saha içinde teknik adamlar ve hakemlerle sorun yaşayan bir isim. Çoğu zaman elleri, kolları, çenesi durmuyor ve düşüncelerini net şekilde ifade ediyor. Mesela Pereira, Fenerbahçe teknik direktörüyken Galatasaray maçından önce ilk 11'e yazılmayınca Caner Erkin gidip tepki gösteriyor. Sonra oradaki yöneticilere 'En formda oyuncu benim. Beni yedek bırakıyor. Maçı sabote ediyor. Bir şey söylemiyorsunuz' diyor. Sonra kadro dışı kalıyor. Hazırlık maçında hakem Caner Erkin'e sürekli konuştuğu için sarı kart gösteriyor. Caner'in böyle bir sıkıntısı var."

"BÖYLE OYNARSAK ŞAMPİYON OLAMAYIZ"

"Buraya gelirken Beşiktaş kendisiyle devam etmek istemedi. Fenerbahçe'de de 'Acaba Caner'i alsak mı, düzeni bozar mı?' diye bir soru işareti vardı. Emre Belözoğlu kefil oldu ve Caner geldi. Futbol takımında oyun anlamında işler iyi gitmedi. Caner Erkin yine durmadı. Saha içindeki el kol hareketleri, Erol Bulut gibi genç bir teknik adamın otoritesini sarsıyor. Yönetime göre takım içindeki bütünlüğü bozuyor. Takım toplantılarında, soyunma odalarında 'Böyle oynarsak şampiyon olamayız. Şampiyonluk gidiyor. Daha farklı şekilde oynamamız gerekiyor.' şeklinde ifadeler kullanıyor. Bunların birikmesiyle başkan önderliğinde Caner'in belli bir süre takımdan ayrı kalması gerektiği çünkü bu söylemlerinin takım içinde negatif enerji yayacağı da düşünüldü. Bu ifadeler takım içindeki inancı etkileyebilirdi."

"CANER ERKİN, EROL BULUT'U ARAYARAK ÖZÜR DİLEDİ"
"Caner yaklaşık 9 gün önce telefonla Erol Bulut'u arayarak özür diledi. Hatalı olduğunu, çok hırslı olduğunu, yapısının böyle olduğunu, şampiyon olmak istediğini söylerek birtakım garantiler verdi. Özür diledikten sonra hemen takıma dönmedi. Belli bir süre daha beklendi ve bugün idmana döndü. Caner takımda sevilen önemli bir isim. Onun gibi isyankar oyunculara şampiyonluk yolunda ihtiyaç var. Bence önemli bir geri dönüştü."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!