comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'ın Avukatı Faik Işık'tan Guardian'ın şike iddiasına ilk yanıt

15 Aralık 2017, Cuma 19:21
Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'ın Avukatı Faik Işık'tan Guardian'ın şike iddiasına ilk yanıt

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Avukatı Faik Işık'tan, Guardian'in iddiasına cevap geldi. 

FutbolArena - Fransız Lemonde ve İngiliz Guardian'ın iddialarına göre mevcut FIFA başkanı ve dönemin UEFA Genel Sekreteri İnfantino, Fenerbahçe'nin Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ceza almamasına göz yumdu. Bu iddialar bir anda basında gündeme otururken, Aziz Yıldırım'ın Avukatı Faik Işık'tan ilk yanıt geldi. 


Fenerbahçe - Trabzonspor 2010/11 sezonu Infantino şike iddia haberleri


Aydınlık Gazetesi'ne konuşan Faik Işık şunları söyledi:

"HABERLER YALAN"
Bunlar yalan haberler. Cezayı UEFA vermez. Bütün federasyonlar cezalarını kendileri verir. Bütün federasyonlar özerktir. FIFA hiç bir federasyonun yerine geçerek ceza vermez. Ama federasyon isterse 20 sene geriye doğru giderek bütün takımların şike yapıp yapmadığına bakabilir

"BUGÜNE KADAR SÖYLEMEDİĞİM BİR CÜMLEYİ SÖYLEMEK ZORUNDA KALIYORUM"

TFF'nin verdiği kararların UEFA tarafından ayrıca onun yerine geçerek onun yerine karar alma yetkisi yok. Bugüne kadar söylemediğim bir cümleyi söylemek zorunda kalıyorum. 'İnce ince Yasemince' diyerek bu davaya dahil olmuş, Trabzonspor adına ve Trabzonspor üzerinden politika yapan şahısların hataları ve tarafgirlikleri bugün hâlâ tartışmalara sebep olmakta. Ayrıca FETÖ'den dolayı hakkında dava açılmış o zamanki yüksek yargı mensubu Ahmet Hamsici ve diğer bazı bürokratların bu davaya müdahil olduklarına dahil resimleri ve belgeleri vardır. Bu davranışlar Fenerbahçe'ye haksızlık yapılmasına ve dosyanın yargılanmakta olan Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi'ne gönderilmesine sebep olmuştur. Henüz iddianame ortada yokken UEFA'nın karar mekanizmalarını etkilemek isteyen TFF içerisinde 'Frankofon' olarak tanımlanan 3 kişinin de dosyanın bu hale gelmesinde suçu vardır.

TRABZONSPOR KASASINDAN 13 MİLYONU KİM TAŞIDI?

Bugüne kadar duyulmamış bir cümle daha söylüyorum; O dosyanın içerisinde Trabzonspor'un eylemleri karar kılınmıştır, kapatılmıştır. O dönemde Trabzonspor lehine bu cümleleri söyleyen şahışların isimleri, görevleri neler yaptıkları gazetelerde yer almıştır. Trabzonspor avukatlığı yapan kişiler aleyhine, bunların FETÖ'yle bağlantısı olduğu bütün medyada yer almıştır. Bunların operasyonu yapan Cemaat'le bağlantıları oldukları ve bir kısmının hakkında halihazırda davalar açıldığı tüm Türkiye'nin malumudur. 13 milyon TL'ye yakın paranın Trabzonspor kasasından, bugün FETÖ'den yargılanan veya terör eylemleri soruşturma kapsamına girmemiş bazı şahıslara ödenmesi dolayısıyla Trabzonspor'un kendisinin vermiş olduğu şikayet dilekçesiyle açılmış bir dava vardır. Trabzonspor'un içerisinde vatansever insanlar, bayrağını milletini seven insanlar, kendilerini suistimal eden, Trabzonspor adını, ünvanını ve mazisini kullanarak kulübün kaynaklarından beslenen paramiliter gruplar olduğunun farkındadır.

"FENERBAHÇE TÜRKİYE'DİR"

Fenerbahçe Türkiye'dir. Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşudur. Böyle bir milli değere yapılan saldırı, Türk futboluna yapılan saldırı, Türkiye'nin marka değerine yapılmış bir saldırıdır. Fenerbahçe, Türkiye Cumhuriyeti taraftarı ve bekçisidir.

"KARANLIK YAPILAR KOLLANIYOR"

Bu konunun devamı halinde yargılanması gereken çok kişiler olmalıdır. Fenerbahçe'nin otobüsüne kurşun atanlar savcılığın bir kapısından girip diğer kapısından çıkartılmışlardır. Bu suçun delilleri izlenmemiştir, dosya açık bırakılmıştır. Bu dosyayı araştırmak isteyen savcının yeteri kadar destek almadığı, bilgilendirilmediği biliniyor. Trabzon'da, Rahip Santoro, Hrant Dink cinayeti dahi bu tür karanlık işlerle uğraşan ilginç şahıslar tarafından kollanan' bir yapının olduğunu ve bu yapının üzerine halihazırda gidilemeğini bütün Fenerbahçe taraftarı bilmekte ve izlemektedir. Fenerbahçe 3 Temmuz'da nasıl ayağa kalkarak kumpasları bozmuşsa bundan sonra da kendisine karşı yapılacak her kumpası sahibiyle birlikte mağlup etmeye muktedirdir."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.