comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'dan 'Cumhuriyet ve Demokrasi' vurgusu

29 Kasım 2017, Çarşamba 15:38
Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'dan 'Cumhuriyet ve Demokrasi' vurgusu

Fenerbahçe'nin Edirne'de yaptığı Fenerbahçe Evi ve Tesislerinin temel atma töreni yapıldı. Törende Aziz Yıldırımda söz aldı.

FutbolArena - Fenerbahçe, Edirne'de Fenerbahçe Evleri ve Tesislerinin temel atma törenini gerçekleştirdi. Törende konuşan Aziz Yıldırım da Cumhuriyet ve Demokrasi mesajları verdi. 


Aziz Yıldırım'dan Demokrasi ve Cumhuriyet açıklaması


Törende konuşan Aziz Yıldırım, "Bizim Fenerbahçe olarak bütün aşkımız Fenerbahçe'nin halk takımı olması. Ve bu halkın idaresiyle Cumhuriyetin devam etmesi... Cumhuriyet halktır. Biz de 1 Milyon üye projesiyle halkı getirerek, kulübün içerisine sokarak, demokrasiyi yaşatarak, kulübün büyümesini sağlamayı amaçlıyoruz." dedi.


Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'dan Aziz Yıldırım sözleri


Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Aziz Yıldırım'ı Türk sporunun ve futbolunun Baş Pehlivanı ilan etti ve Kırkpınar yağlı güreşlerinde verilen altın kemerin minyatürü verdi.

Recep Gürkan, Fenerbahçe'nin Mayıs ayında yapacağı seçime de göndermede bulundu ve "656 yıldır çok Başpehlivanlar geldi. Kırkpınar'da en çok üst üste Başpehlivan olan Kel Aliço vardır. Gaddar Aliço diye de anılır. Bu heykel ondan esinlenerek yapılmış bir heykeldir. Kel Aliço tam 27 yıldır üst üste başpehlivan olmuştur. Bundan da birileri birşeyler çıkarsın artık." dedi.
Fenerbahçe ile ilgili tüm gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.Not: Görüntü FB TV'den alınmıştır.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)