comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'dan 4 transfer müjdesi ve Lens açıklaması

05 Ağustos 2017, Cumartesi 22:11
Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'dan 4 transfer müjdesi ve Lens açıklaması

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım transfer konusunda taraftarlara müjdeyi verdi ve 4 oyuncu daha alacaklarını söyledi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Transfer gündeminde haraketli saatler yaşanıyor! Başkan Aziz Yıldırım, Antalya'da 1 milyon üye etkinliği çerçevesinde gerçekleşen gecede taraftarlara müjdeyi verdi. Taraftarların "Fenerbahçe transfer yapacak mı? sorusunun cevabı üzerine Aziz Yıldırım'dan büyük müjde geldi. 
 

Fenerbahçe transfer yapacak mı?


Fenerbahçe'de başkan Aziz Yıldırım, Antalya'da 1 milyon üye etkinliği çerçevesinde gerçekleşen gecede yaptığı konuşmada transfer konusunda müjdeyi verdi. Yıldırım, "Transfer daha bitmedi. Transfer bu hafta içerisinde tahmin ediyorum ki, 4 yıldız daha alacağız." ifadelerini kullandı. 

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın 4 oyuncu daha alacağız açıklamasının ardından salonda büyük bir alkış koptu. Bu hafta içerisinde 4 oyuncu daha alacağız müjdesini veren Aziz Yıldırım'ın ilk hamlesinin ise forvet olacağı tahmin ediliyor. 
 

Fenerbahçe'de Lens'i neden transfer edemedi?


Başkan Aziz Yıldırım, Lens transferiyle ilgili yaptığı açıklamada ise, "Lens bizden 4.2 milyon euro istedi. istedi. Biz 2.7 euro verdik. Beşiktaş'a 2.2 milyon euro'ya gitti." ifadelerini kullandı. 
"FENERBAHÇE, CUMHURİYETİN KADERİNİ ÇİZMİŞTİR"

"Sizlerle olmak, burada sizlerle birlikte Fenerbahçe'yi yaşamak bizim için bir onurdur. 3 Temmuz 2011'de Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Türkiye Cumhuriyeti'nde kader yaşamıştır. Fenerbahçe camiası Cumhuriyetin kaderini çizmiştir. Kurtuluş Savaşı'nda Mustafa Kemal Atatürk, silah ihtiyaçlarını Fenerbahçe üzerinen Anadolu'ya geçirip dağıtmıştır. Her dönemde Fenerbahçe, devletinin ve Cumhuriyetinin yanında mücadelesine devam etmiş ve devam edecektir. Mustafa Kemal'in Askerleriyiz ve İzmir Marşını herkes söyleyebilir, söylemelidir de. Fenerbahçe'nin kimliği bellidir. Birlik ve beraberliği sağlamalıyız. Biz Cumhuriyetçi bir devlette sporda yarışan ama kendisini Fenerbahçe Cumhuriyeti olarak ifade eden bir kulübüz. Bu yıllarca böyle devam etmiştir. Bundan sonra da böyle devam edecektir. 

"3 TEMMUZDA BİZE KAÇIYOR DİYENLER BUGÜN ÜLKEYİ TERK ETTİ"

3 Temmuz 2011'de bizler için kaçıyorlar, Kıbrıs'a gidiyorlar, yurt dışına kaçarak hesap vermeyecek dediler. Ben ve arkadaşlarım Metris'te mezarlarımızın burada olduğunu ifade ederek kapıları gösterdik. Ergenekon ve Balyoz davalarında yurt dışında görevli olan Atatürkçü subaylar ülkeye döndüler hesap vermek için. Ancak onlardan hesap soranlar ülkeyi terk ettiler. Devleti ele geçirme operasyonu 15 Temmuz'da zirve yapmıştır ama tehlike hala devam ediyor."

"AYKUT KOCAMAN'IN UFKU İYİCE AÇILMIŞ"

"Aykut Kocaman'a güveniyoruz. Kendisinde değişiklik var. Ufku iyice açılmış. Bizlerin söylemeyeceği düşünceleri söyleyebilecek durumda. Ondan dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Bu hafta içinde öyle tahmin ediyorum ki, 4 oyuncu daha alacağız. Bu oyuncularla beraber eğer gerekirse yine transfer yapacağız. Bu hafta içerisinde büyük çapta transferler yapacağız. Son noktaya geldik. 

"FEDERASYON KENDİSİNE ÇEKİ DÜZEN VERMELİ"

Bu mücadele sadece oyuncularla olmayacak tabi. Taraftarların ve Fenerbahçe kongre üyelerinin de gücüne ihtiyacı var. Federasyonun da kendisine çeki düzen vererek, bütün takımların yaptığı harcamaların karşılığında onları üzecek hareketlerin içinde olmaması gerekir. Bunu böyle kabul ediyoruz. Yoksa uzun ayakları altına konmuştur. Her an onları kaydırabilir. Artık yeter yani. Ben şu anda cezalıyım. Aralık sonuna kadar cezalıyım. Adam mı öldürdüm hayır? Fetö'cülük mü yaptım hayır? Bunlar inşallah önümüzdeki dönemde olmaz. Olmamasını da temenni ediyorum. 

"FATİH TERİM'LE OLAN SÖZLEŞMENİN GEREĞİ NEYSE O YAPILMALI"

Salı günü Rıdvan Dilmen ile olacağım. Orada daha detaylı konuşacağım. Milli takımda sözleşme yaptıysanız, bu sözleşmenin gereği neyse onu yapacaksınız. Fatih Terim'i kovduysanız tazminatını ödeyeceksiniz. Yok bağışlayın falan laflarını bugün değil, o anlaşmayı yaparken düşünecektiniz. Kısacası TFF, Fatih Terim'e ödeyeceği tazminatı anlaşmayı imzalarken düşünecekti.

"BANKADA 100 MİLYON EURO'YA YAKIN KULLANACAĞIMIZ PARA VAR"

"100 milyon euro'ya yakın bankada kullanacağımız para var. Diğer kulüpler bol keseden harcıyor. Futbolda merak etmeyin, paramız var. Bu UEFA ile anlaşmaları kendimiz yaptık. Onlar bizi zorlamadı. Biz kendimiz UEFA ile anlaştık. 30 milyon birinci sene, ikinci sene 20 milyon, üçüncü sene 10 milyon, dördüncü sene 5 milyon euro artı eksi dengeler arasında fark olacak diye biz anlaştık. Bunu biz istedik. Aksi halde önünü açarız, borçlandırırız, borcun sonu felaket olur. Şu anda dengeler gayet iyi gidiyor."

"LENS GİTSİN DİYE DUA ETTİK"

"Lens bizden 4 milyon euro istedi. Biz kendisine 2.7 milyon euro teklif yaptık. Biz ona geçen sene 2.3 milyon euro bedel ödüyorduk. Advocaat bize verdiği raporunda, ancak kısa dönemde kiralık anlaşma yapacaksınız yapın dedi. Biz de menajerlerine, kulübüyle muhattap olmadan bonservisini alırsa 1-2 yıllık kiralama anlaşması yaparız dedik. Yok işte gittiler de, alamadılar da deniliyor. Biz Lens gitsin diye dua ettik ya." 
 

Fenerbahçe'de forvet Lucas Perez transferinde son durum


Fenerbahçe'de yeni sezonda teknik direktör Aykut Kocaman'ın raporu doğrultusunda forvet transferine hız verilirken, elde sadece Van Persie'nin kalması ve Fernandao'nun da kilo fazlasının oluşu arayışların hız kazanmasına neden oldu. Öte yandan bir süredir Fenerbahçe'nin gündeminde olan Lucas Perez'in Roma'ya gideceği ve İtalya'dan teklif aldığı yönündeki iddialara İspanyol futbolcunun menajeri cevap verirken, Monchi benim arkadaşım. Emin olabilirsiniz ki Lucas, onların gündeminde değil. Monchi Sevilla'dayken Lucas Perez'e ilgisi vardı fakat Roma iddiaları kesinlikle yalan." diye konuştu. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.