comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'dan 19 yılda 17 hoca!

10 Mayıs 2017, Çarşamba 14:28
Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'dan 19 yılda 17 hoca!

Fenerbahçe, Dick Advocaat ile yolları ayrılmaya hazırlanırken başkan Aziz Yıldırım'ın 19. yılında 17. hoca da görevinden ayrılacak.

FutbolArena Detay - Fenerbahçe'de Dick Advocaat dönemi sona ererken Aziz Yıldırım döneminde teknik direktör noktasındaki istikrar sorunu yine aşılamadı.
 

Fenerbahçe'de son 20 yılda kaç teknik direktör geldi?


Sarı-Lacivertli ekip Dick Advocaat, daha önce Fenerbahçe'den ayrılacağını yönetime bildirmişti. Hollandalı çalıştırıcı sezonun bitmesinin ardından Hollanda Milli Takımı'nda göreve başlayacak.

Fenerbahçe Aziz Yıldırım'ın başkanlığı boyunca tam 19 hoca eksitti. Aziz Yıldırım, kulüp başkanlığında 20. yılına doğru ilerlerken geçen 20 yıllık bu periyotta takımın başında 18. kez farklı bir teknik adam gelecek.
 

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım döneminde çalışan teknik adamlar?


1998 yılında Vefa Küçük ile girdiği başkanlık yarışında Aziz Yıldırım 1 oy farkla koltuğa oturmuş ve Fenerbahçe'nin yeni başkanı olmuştu. Fenerbahçe'nin başına geçen Aziz Yıldırım o dönem teknik direktörlük koltuğunda oturan Otto Baric ile yollarını çok geçmeden ayırmıştı. Kısa bir süre Cemşir Muratoğlu ile çalışan Aziz Yıldırım'ın ilk hoca transferi şimdilerde Almanya Milli Takımı'nda başarıdan başarıya koşan Joachim Löw idi.


Ancak Löw de Aziz Yıldırım'ın hışmına uğramaktan kurtulamadı. Fenerbahçe Löw'ün ayrılmasının ardından 16 hoca eskitti. 

 

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'ın en uzun süre çalıştığı teknik adam


Mustafa Denizli, Aykut Kocaman, Ersun Yanal ve Arthur Zico ile şampiyonluğa ulaşan Aziz Yıldırım, en uzun süre çalıştığı isim olan Christoph Daum ile 2 lig şampiyonluğu yaşadı. 2003-2004 ve 2004-2005 yıllarından Fenerbahçe'yi şampiyon yapan Christoph Daum, Aziz Yıldırım ile en uzun süre çalışam teknik adam oldu. 


Fenerbahçe'nin son 4 yıldaki teknik adamları


Fenerbahçe Aziz Yıldırım döneminde tam 19 hoca eksitirken son 4 yılda da 4 farklı hoca ile çalıştı. 2013-2014 yıllarından itibaren sırasıyla Ersun Yanal, İsmail Kartal, Vitor Pereira  ve Dick Advocaat, Fenerbahçe'de 2. yılı göremedi. 

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!