comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım transfere ne kadar harcadı? (Aziz Yıldırım'ın çalıştığı teknik direktörler)

04 Haziran 2018, Pazartesi 11:07
Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım transfere ne kadar harcadı? (Aziz Yıldırım'ın çalıştığı teknik direktörler)

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'ın seçimi kaybetmesinin ardından 20 yıllık başkanlık süreci sona erdi. Peki Aziz Yıldırım bu süreçte transferlere ne kadar para harcadı, hangi teknik direktörlerle çalıştı?

FutbolArena - Fenerbahçe'de başkanlık seçimlerinde Ali Koç'a karşı kaybeden Aziz Yıldırım, 20 yıllık başkanlık süresinde birçok teknik adamla çalıştı. Aziz Yıldırım, yaptığı transferlerle de dikkat çeken bir başkan oldu. Aziz Yıldırım döneminde transferlere harcanan para ve çalışılan teknik direktörleri inceledik. 
 

FB Transfer: Aziz Yıldırım döneminde Fenerbahçe transfere ne kadar para harcadı?


Fenerbahçe, Aziz Yıldırım'ın başkanlık yaptığı 20 yıllık süreçte transfere toplamda 385,6 milyon Euro para harcadı. Sarı lacivertlilerin bu süreçte sattığı futbolculardan elde ettiği bonservis geliri ise 156 milyon Euro oldu. Fenerbahçe'nin 20 yıllık dönemde transferde gelir-gider tablosunda 229,6 milyon Euroluk bir zarar dikkat çekiyor. 
 

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'ın çalıştığı teknik direktörler


Aziz Yıldırım başkanlık döneminde şu teknik direktörlerle çalıştı:

Otto Bariç, Zdenek Zeman, Turhan Sofuoğlu, Oğuz Çetin, Tamer Güney, Joachim Löw, Rıdvan Dilmen, Mustafa Denizli, Wener Lorant, Cristoph Daum, Arthur Zico, Luis Aragones, Aykut Kocaman, Ersun Yanal, İsmail Kartal, Vitor Pereira, Dick Advocaat. 
Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)