comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım neden Kulüpler Birliği'ne gitmiyor?

01 Kasım 2017, Çarşamba 09:45
Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım neden Kulüpler Birliği'ne gitmiyor?

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın uzun yıllardır Kulüpler Birliği toplantılarıne neden katılmadığı konusu gün yüzüne çıktı. 

FutbolArena - Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın Kulüpler Birliği toplantılarına katılmaması tartışııyor. Son olarak Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın çıkışı üzerine Aziz Yıldırım'ın Kulüpler Birliği toplantılarına katılmaması yeniden gündeme geldi. 


Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'ın Kulüpler Birliği gerçekleri


Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, uzun süredir Kulüpler Birliği toplantılarına katılmıyor. Aziz Yıldırım'ın bu tutumu zaman zaman birçok kulüp başkanından tepki ile karşılanırken son olarak Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman konuyu gündeme getirdi. 

''FENERBAHÇE BAŞKANI KATILMAZSA, BEŞİKTAŞ BAŞKANI DA KATILMAZ''
Fikret Orman, Aziz Yıldırım'ın Kulüpler Birliği toplantılarına katılmaması hakkında "Aziz Yıldırım oraya gelmiyor. Fenerbahçe'yi ikinci başkanı temsil ediyor. Fenerbahçe'yi ikinci başkanının temsil ettiği bir yere Beşiktaş Başkanı da gitmez. Bizim tavrımız bu. Eğer Aziz Yıldırım giderse biz de gideriz." ifadelerini kullanmıştı.

ŞİKE KUMPASI SÜRECİNDE DESTEK GÖRMEDİĞİ İÇİN

Aziz Yıldırım'ın Kulüpler Birliği toplantılarına katılmama nedeni ise belli oldu. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, şike kumpası sürecinde Kulüpler Birliği'nden hiçbir destek görmemesi nedeni ile 2011 yılından beri oluşumun toplantılarına katılmama kararı aldı. Yıldırım'ın cezaevinde kaldığı süreçte de ziyaretine hiç kimsenin gelmemesi nedeniyle böyle bir tavır içerisinde olduğu bildirildi.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)