comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım listesini belirledi

07 Şubat 2018, Çarşamba 10:18
Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım listesini belirledi

Fenerbahçe'de başkan Aziz Yıldırım gelecek seçim için yeni yönetim kurulu listesini belirlemiş durumda.

FutbolArena - Fenerbahçe Spor Kulübü'nde seçim heyecanı başladı. Uzun dönemdir Fenerbahçe'de başkanlık görevi üstlenen Aziz Yıldırım'ın karşısına güçlü bir adayın çıkması Aziz Yıldırım'ı daha güçlü bir liste yapmaya itti. Aziz Yıldırım seçim öncesinde yeni yönetim kurulunu belirlemiş durumda.


İşte Aziz Yıldırım'ın yeni yönetim kurulu listesi


Fenerbahçe'de seçim çalışmaları startı verdi. Ali Koç ve Aziz Yıldırım'ın yarışacağı kongre öncesinde adaylar listelerini belirledi. Akşam Gazetesi'nin haberine göre, Aziz Yıldırım, seçimdeki rakibi Ali Koç karşısında zafer elde etmek için kulübe mali destek sağlayacak isimleri yeni yönetimine almayı planlıyor. Yıldırım, İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu dışında bütün yönetimini değiştirecek.

MADDİ ANLAMDA DESTEK VERECEK ÜYELER ALACAK
Şu anki yönetimde mali anlamda elini taşın altına sokan herhangi bir isim bulunmaması nedeniyle Başkan, yeni oluşturacağı yönetim kurulunda mali anlamda kulübe katkı sağlayacak isimleri kadrosuna dahil edecek. Başkan Yıldırım, İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu dışında yönetim kurulu listesini değiştirmeyi planlıyor.

Mosturoğlu, yönetimde Hukuk işleri ve Dış İlişkiler Sorumlusu olarak görev yapıyor. Ekşioğlu ise şu anki yönetimde Asbaşkanlık gibi önemli bir görevi sürdürüyor.

TEMELLİ, ALİ KOÇ'UN LİSTESİNDE

Yıldırım'ın yeni oluşturacağı yönetim kurulu listesinde iş dünyasından önemli isimlerin bulunması bekleniyor. F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kardeşi Ali Yıldırım'ı yeniden listeye alıp almama konusunda ise kararsız. Mevcut yönetimde yer alan ve son yaptığı 'Yetiştirme taraftar' açıklaması ile tepkilere neden olan Mahmut Uslu'nun Yıldırım'ın listesinde yer almayacağı da öğrenildi. Şu an yönetimde yer alan Ömer Temelli ve Ozan Balaban'ın Ali Koç'un listesinde yer alacağı konuşuluyor. Balaban, Yıldırım'ın yönetiminde Fenerium, Dış ilişkiler ve Basket Şube sorumluğu gibi önemli görevleri üstleniyor. Temelli ise Tesisler ve Fenercell'den sorumlu idareci olarak görev yapıyor.

AYDINLAR'LA DA BARIŞ SAĞLANDI

Yıldırım'ın Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Mithat Yenigün'e de yeni dönemde görev vermeyeceği vurgulandı. Aziz Yıldırım, kritik seçim öncesi önemli adımlar da attı. Yıldırım, uzun süredir sorunlar yaşadığı işadamı Mehmet Ali Aydınlar ve Sarı-Lacivert takımının önemli taraftar gruplarından Genç Fenerbahçeliler ile barıştı. Bilindiği gibi Aydınlar, forma sponsoru olarak F.Bahçe'nin kasasına toplamda 50 milyon dolar gibi bir rakamın girmesini sağlamıştı, F.Bahçe bu anlaşma sonrası UEFA'nın mali denetiminde elini güçlendirmişti.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.