comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım, Emre Mor'u açıkladı!

08 Ağustos 2017, Salı 19:46
Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım, Emre Mor'u açıkladı!

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım transfer dönemi ve yeni sezon beklentilerini Rıdvan Dilmen ile Murat Kosova'ya anlattı.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu NTV Spor canlı yayınında Rıdvan Dilmen ve Murat Kosova'nın sorularını yanıtladı.
 

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'dan transfer ve yeni sezon sözleri


Transfer dönemindeki son durumu ve yeni sezondan beklentilerini anlatan Aziz Yıldırım'ın ve Şekip Mosturoğlu'nun açıklamalarının satırbaşları şu şekilde:

"YA GENÇLER YA BAŞARI"
Şekip Mosturoğlu: "UEFA ile yaptığımız 4 yıllık FFP anlaşmasında hedefleri tutturduk. Bu sezonki zarar hedefimiz 10 milyon, gelecek sene 0. Maaş bütçelerini düşürüp gençlerimize ağırlık verirsek sportif başarıyı arka plana atmamız gerekir." dedi.

AZİZ YILDIRIM'DAN NEYMAR ÖRNEĞİ

Aziz Yıldırım: "Neymar'ın PSG'ye transferinin FFP ile ne alakası var. Legal olmayabilir. Güç gösterisi var. Araştıracaklar." 

"Oyuncuyla görüşüyorsun, hemen haberi oluyor herkesin. Sonra oyuncu 'Oraya şu geldi 4.5 aldı, ben gelirsem 5 isterim' diyor." 


Aziz Yıldırım'dan Aykut Kocaman'a büyük övgü


Murat Kosova'nın "En büyük transfer olarak Aykut Kocaman gösteriliyor." sözlerine cevap veren Aziz Yıldırım: "Doğru." diyerek ünlü spikeri destekledi. Yıldırım daha sonra "Değişmeyen tek şey değişimdir. Değişeceksiniz. Ben, Aykut'un neden gittiğini de bilmiyorum." ifadelerini kullandı.

3 Temmuz şike sürecinin Fenerbahçe'ye büyük zarar verdiğini söyleyen Yıldırım, "Bizim şike ile suçlanıp içeride olduğumuz dönemde Aykut Kocaman, Volkan Demirel takıma sahip çıktılar." şeklinde konuştu. 

Yıldırım ayrıca, "Söz konusu Fenerbahçe'nin menfaatleri ise gerisi teferruattır." dedi. 

Aykut Kocaman hakkındaki yorumlarına devam eden Yıldırım, "Aykut Kocaman Fenerbahçe'nin çocuğudur. 2011'deki haliyle arasında fark var. Kendisini çok geliştirmiş. Daha düz bakıyordu. Aykut Kocaman bu sezon en büyük transferimizdir. Kendisiyle Fenerbahçe yeni bir yapılanmaya başladı." yorumunda bulundu.


Rıdvan Dilmen'den Aykut Kocaman yorumu


Rıdvan Dilmen de Aykut Kocaman hakkında övgü dolu sözler kullanırken şu ifadelere yer verdi. "Aykut Kocaman, Abdullah Avcı gibi her gün üzerine koyarak giden bir hoca. Belki seneye daha da gelişecek. Aykut Hoca'nın açıklamalarından anladığım kadarıyla bu sezon Fenerbahçe daha önde oynayacak." 

DİLMEN'DEN YILDIRIM'A 'ADVOCAAT' ELEŞTİRİSİ

Rıdvan Dilmen, Aziz Yıldırım'a "Bu takımdan bir şey olmaz diyen hocayla (Advocaat) devam etmeniz hataydı." eleştirisi getirirken Yıldırım, "Doğrudur. O zaman oyuncular da kendilerine güvenmeyen antrenöre karşı bir şey söyleyecekti. Ama hepsi kabullendi." dedi.


Aziz Yıldırım yapılacak transferleri açıkladı!


Transfer politikası hakkında da konuşan Yıldırım, "4 tane transfer yapacağız. Kafamdan atıp söylemedim. Daha fazla ama 4 tanesi alınacak şekilde çalışma yapılıyor. Parasal herhangi bir sıkıntımız yok. Hakikaten yok. Forma reklamını da en geç gelecek hafta bağlamış olacağız. Taraftar tribünlere gelmeli, forma almalı. Bütçe böyle tamamlanır. 100 milyon Euro var dedim diye transfer görüşmesinde transferde taksit için konuştuğumuz kulüpler nakit istemeye başladı. En az 2 transfer bu hafta içi, diğer 2 transfer de önümüzdeki hafta içi biter. Bundan sonra hoca hala isterse yine takviye yapacağız. Şampiyon olmak için çalışmalar yapıyoruz." 

LUCAS LİMA VE BEN ARFA

Sözlerine devam eden Yıldırım "Santrfor alacağız. Orta sahaya bir tane hücuma dönük oyuncu bakıyorlar. Sol bek için şu anda çalışma yok ama olabilir. Ben Arfa ve Lucas Lima. Lucas Lima, Santos'un oyuncusu. Santos bunu satmak istemiyor. Aralık'ta sözleşmesi bitiyor. Neymar'ın babası Lucas Lima'yı PSG'ye götürecekti ama olmadı. Neymar transferinin içinde götürmeye çalıştı. Santos şu anda Lucas Lima'yı satmıyor ama ileride ne olur, bilemem." dedi.

Ben Arfa için de konuşan Yıldırım, "Ben Arfa'nın PSG ile 1 yıllık daha kontratı var. Toplam €13M alacağı olduğunu söylüyor. Ancak alırsam sizinle konuşurum diyor. Ben Arfa, PSG'de 6 milyon Euro net alıyor. Hesaplarda 3.2 görünüyor ama garantisi 6 milyon. Ben Arfa ve Lucas Lima için şartlar uygun olursa transfer edebiliriz. Geçen senelerde Ben Arfa bizimle görüşmek için geldi. 'Paris'e gidersem gelmem' dedi. Hakikaten de Paris'e gitti ve gelmedi"


Aziz Yıldırım'dan Robin van Persie hakkında şok açıklama! "Sakatlığı..."


Robin van Persie hakkında da konuşan Yıldırım, "Van Persie sakatlığı nedeniyle beklenen katkıyı sağlayamadı. Terraneo, o sakatlığı bizden sakladı. Sonradan öğrendik." dedi.


Aziz Yıldırım'dan Jeremain Lens transferi açıklaması


Beşiktaş'a transfer olan Lens hakkında da konuşan Yıldırım, "Lens tarafı bonservisiyle gelmek istedi. Biz ise Kjaer de henüz satılamadığından bunu yapamıyorduk, kiralamak istedik. Lens'e 2,7 milyon Euro garanti para önerdik ama 4 milyon Euro istedi. Çok isteseydik Lens'i alırdık." dedi.

"OZAN TUFAN'IN MENAJERLERİ..."

Yıldırım Ozan Tufan için, "Ozan Tufan için bir teklif gelmedi. Menajerleri gitti çalıştı ettiler, '€10M, €12M getireceğiz' dediler hiçbir şey olmadı." dedi. 

"SANTRFOR ALACAĞIZ"

Yıldırım, "Bir santrfor alacağız. Gerekirse üstüne bir santrfor daha alacağız" derken, ""Alacağımız oyuncuyu UEFA'da oynatmamayı kabullenerek transfer yapabiliriz. Oyuncu da kabul ederse bu olabilir." ifadelerini kullandı.

VAN DER WİEL KONUSU

Son hazırlık maçında ıslıklanan Van der Wiel hakkında konuşan Şekip Mosturoğlu ise, "Van der Wiel'e toplam 410 bin Euro'luk iki para cezası kestik. FIFA'ya da bunun iptali için gitti. Van der Wiel gitmek istiyor. Eğer Fenerbahçe'nin şartları sağlanırsa gidebilir." 


Fenerbahçe ne kadar kombine sattı?


Taraftarlar hakkında da konuşan Yıldırım, "Taraftarın geri dönmesi için biz bir katkı yapmadık. Taraftarlar, kulübe sahip çıkmaları gerektiğini hissetti." derken "Şu ana kadar 18 binin üstünde kombine sattık. Herhalde 20 bini bulur." ifadelerini de kullandı. 

"Bu sezon tahmin ediyorum ki ortalama 30 binin üstünde seyirciye oynayacağız. 12. adam klişe gibi geliyor ama değil. 12. adam çok büyük bir güç. Küslük de olmaz. Fenerbahçe'ye küsülmez."
Şekip Mosturoğlu: "12. adam klişe gibi geliyor ama değil. 12. adam çok büyük bir güç. Küslük de olmaz. Fenerbahçe'ye küsülmez."


Aziz Yıldırım'dan Emre Mor açıklaması


Aziz Yıldırım: "Emre Mor için 2 milyon Euro kiralama, 8 milyon Euro satın alma opsiyonu teklifi yaptık. Emre Mor için son teklifi dün yaptık. Inter henüz almadı ama Inter'e gitmesi için uğraşıyor bazıları." 

"ELİF ELMAS İÇİN ÇOK UĞRAŞTIK"
Şekip Mosturoğlu: "Elif Elmas için FIFA'ya başvurduk. UEFA, 2 Eylül'e kadar karar vereceğini söyledi. 1 Eylül'de UEFA liste tarihi doluyor." 

Aziz Yıldırım: "Ya 22, ya 26 kulüp bu çocuğun (Elif Elmas) peşindeydi. Bizim Antic dahil olmak üzere çok uğraşarak bu transferi sağladık. Avrupa'daki menajerler, bu çocuğun (Elif Elmas) 2 yıl sonra Avrupa'da çok büyük bedellerle transfer olabileceğini söylüyor. Ajax istedi, Manchester istedi, Türkiye'den, Almanya'dan, Fransa'dan her yerden Elif Elmas'ı istediler."

Aziz Yıldırım: "Altyapıdan çıkan oyuncumuz Oğuz Kaan Güçtekin için Manchester City, 5 milyon Euro teklif etti. Satmadık."

"18-20-21 yaşları arasında tespit ettiğimiz 3-4 yabancı oyuncu var. Bunlardan en az 2 tanesini getireceğiz. Bu bahsettiğimiz oyuncuların bonservisleri de 7-8 milyon Euro. Alıp oynatacağız bu oyuncuları da."

"DEVLET FENERBAHÇE'YE YARDIM ETMEDİ"

Aziz Yıldırım: "Devletin bugüne kadar Fenerbahçe Spor Kulübü'ne hiçbir katkısı yoktur. Devlet, stat yapımında Beşiktaş'a 55 milyon TL yardım etti. Bize hiç yardım edilmedi. Galatasaray, Avrupa şampiyonu olduğunda 10-12 milyon Dolar yardım almış. Biz olduğumuzda devletten hiç yardım almadık. Antalya'da 108 dönüm arazi aldık." 

BASKETBOLDA SON DURUM

Aziz Yıldırım: "Basketbolda şu ana kadar kombinelerin %69'u satıldı. Doğuş Grubu, 15 yıldır Fenerbahçe'ye destek veriyor. Ferit (Şahenk) Bey'e teşekkür ediyorum. Sadece Euroleague'de oynama kararı alabiliriz. Çünkü %7 ile Eurolague'in sahiplerinden birisiyiz." 

CUMHURBAŞKANINA TEŞEKKÜR

Aziz Yıldırım: "Ben, Cumhurbaşkanımıza en çok FETÖ'den dolayı teşekkür ediyorum. FETÖ operasyonları ve FETÖ'ye karşı mücadele için."

TFF İSTİFA ETMELİ

Aziz Yıldırım kendisine TFF tarafından verilen cezaları ve TFF'nin düzenlediği organizasyonlarda yaşanan saha olaylarını da örnek göstererekn TFF'nin görevi bırakması gerektiğini söyledi. Yıldırım "Federasyon bırakmalı, beceriksizler çünkü" dedi.

Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)