comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım, Dick Advocaat'a ''Bir yere gidemezsin''

20 Mayıs 2017, Cumartesi 10:17
Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım, Dick Advocaat'a ''Bir yere gidemezsin''

Fenerbahçe'de son maça çıkmadan Hollanda'ya dönmek isteyen Dick Advocaat'a Aziz Yıldırım cevap verdi.

FutbolArena - Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, son lig maçına çıkmadan Hollanda'ya dönmek isteyen Advocaat'a şart koştu.

Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre, Hollanda Milli Takımı ile anlaşan Dick Advocaat'ın Türkiye'den ne zaman ayrılacağı konusunda papatya falları açılmaya başlandı. Ülkesinden 'Mayıs sonunda burada ol. Hazırlık maçları ve kampında takımın başında sen olmalısın' baskısı yiyen 69 yaşındaki hoca, sarı-lacivertlilerin başkanı Aziz Yıldırım'la bir görüşme gerçekleştirdi.
Başkana durumunu açıklayan Advocaat, Fenerbahçe'den lig bitmeden kopmak için izin istedi. Hocanın bu talebine ılımlı yaklaşsa da şart koşmayı ihmal etmeyen Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

''ZARARLI ÇIKARSIN''

"Hem şampiyonluğu kaçırdık hem Türkiye Kupası'na havlu attık. Hal böyleyken ben sana 'Git' diyemem. Seninle kötü ayrılmak gibi bir niyetim yok. Bir şekilde orta yolu bulmamız şart. Erken ayrılmak istiyorsan önce önümüzdeki 2 maçı kazanalım. Bu periyotta Galatasaray puan kaybı yaşarsa üçüncülüğü garantileyeceğiz. Avrupa'ya eleme oynamadan katılmaya hak kazandığımız zaman sana izin veririm. Ama 'Yok ben bekleyemem' diyorsan sen bilirsin. Bizim de seni zorla burada tutacak halimiz yok. Ancak böyle bir yolu seçmen durumunda her türlü hukuki yola başvururuz. Bu işten sonunda zararlı çıkan da sen olursun."

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!