comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım adaylığını ne zaman açıklayacak?

20 Ocak 2018, Cumartesi 10:54
Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım adaylığını ne zaman açıklayacak?

Fenerbahçe Spor Kulübü, Mayıs 2018'de olağan seçimli kongreye gidiyor. Yeni başkanını seçecek olan Fenerbahçe'de mevcut başkan Aziz Yıldırım'ın adaylık açıklaması bekleniyor. 

FutbolArena - Fenerbahçe Spor Kulübü, 2018 Mayıs ayında olağan seçimli kongre ile yeni başkanını seçecek. Kongre öncesinde Ali Koç başkanlık adaylığını açıklarken yeniden aday olması beklenen Aziz Yıldırım henüz resmi bir açıklama yapmış değil.


Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım adaylığını ne zaman açıklayacak?


Fenerbahçe Spor Kulübü, Mayıs 2018'de olağan seçimli kongreye gidiyor. Yeni başkanını seçecek olan Fenerbahçe'de mevcut başkan Aziz Yıldırım'ın adaylık açıklaması bekleniyor. Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, Ali Koç'un Başkan adaylığını açıklaması ve son olarak önceki gün bin 300 kongre üyesine yaptığı ve önemli mesajlar içeren konuşmanın ardından gözler Başkan Aziz Yıldırım'a çevrildi.  Koç, konuşmasında projelerinden bahsettiği gibi yönetimi de bazı konularda açıkça eleştirmişti. Bu açıklamanın ardından Aziz Yıldırım'ın başkanlık adaylığı ile ilgili açıklama yapabileceği ifade ediliyordu.

YAKIN ZAMANDA DÜŞÜNMÜYOR 
Yaptığımız araştırmalarda Başkan Yıldırım'ın resmi olarak bir açıklama yapmayı yakın zamanda düşünmediği ortaya çıktı. Yıldırım'ın, adaylığını açıklayan Ali Koç'un bu kararının erken bulduğu da belirtildi. Bu açıklama ile ilk kez kulüpte yaklaşık bir yıl önceden seçim konuşulmaya başladığını ifade ettiği öğrenildi.

Kendisinin de benzer bir resmi açıklama yapması durumunda sürecin tamamen seçim maratonuna dönmesinden çekinen Başkan'ın, özellikle futbol takımının olumsuz etkilenmemesi için resmi açıklamayı seçimden kısa süre önce yapmayı planladığı ifade edildi.  Yıldırım'ın özellikle ilk altı haftanın çok önemli olduğu ve burada kazanılacak puanların şampiyonlukta belirleyeceği olacağını düşünüyor. Bu nedenle bir yandan seçim çalışmaları yapsa da daha önemli mesaiyi futbol takımına harcıyor.


Fenerbahçe'de Mehmet Ali Aydınlar yönetime girecek mi?


Şike sürecine kadar Fenerbahçe'nin Aziz Yıldırım'dan sonraki başkanı olarak görülen ancak 3 Temmuz'daki duruşuyla sarı-lacivertli camiada istenmeyen adam durumuna düşen Mehmet Ali Aydınlar, TFF Başkanı olduğu dönemden sonra Fenerbahçe'nin girdiği zararı karşılayacağını söylemişti.

MEHMET ALİ AYDINLAR SÖZÜNDE DURACAKHatırlanacağı üzere Aydınlar şike sürecinde, "Fenerbahçe dava sonucunda beraat eder, disiplin kurullarında suçsuz bulunur ve CAS'tan davayı kazanırsa, parayı tahsil etmeleri için Federasyona gitmelerine gerek yok. O durumda 45 milyon Euro'luk tazminatı cebimden ödeyeceğim" demişti.

Aydınlar'ın bu kararını aracılar vasıtasıyla yönetime ilettiği hatta fırsat verilmesi halinde sponsor olarak kulübe destek vermeye de hazır olduğunu her fırsatta dile getirdiği yazılmıştı. Mehmet Ali Aydınlar böylelikle kulübe forma sponsoru olarak bu tazminatı ödemenin ilk adımlarını attı.

YÖNETİME GİRMEYECEK

Mehmet Ali Aydınlar futbol takımına forma sponsoru olurken, Voleybol takımına ve Üniversite'ye de destek verecek. Ayrıca sağlık sponsoru da olan Mehmet Ali Aydınlar yönetimin listesine ise girmeyecek. Aydınlar dışarıdan destek vermeyi sürdürecek.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)