comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de ayrılık! Skrtel'in rotası İtalya (FB Transfer)

18 Mart 2019, Pazartesi 10:15
Fenerbahçe'de ayrılık! Skrtel'in rotası İtalya (FB Transfer)

Fenerbahçe'de yönetimle yeni sözleşme konusunda anlaşamayan Martin Skrtel'in yeni rotası belli oldu. Skrtel, Fenerbahçe haberleri burada.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de bu sezon tarihinin en başarıız dönemini geçiren Fenerbahçe'de yeni sezon planlaması da yapılıyor. Sarı lacivertli takımda tecrübeli futbolcu Martin Skrtel'in geleceği merak ediliyordu. Yönetimin 1 yıl daha sözleşme teklif ettiği Slovak futbolcunun bu teklife sıcak bakmadığı ve daha uzun süreli kontrat istediği iddia edilmişti. yönetimin de uzun süreli sözleşmeye yanaşmaması üzerine tecrübeli futbolcunun transfer kararı aldığı iddia edildi. 
 

Fenerbahçe Haberleri: Srtel, Fenerbahçe'den ayrıldı mı?


Fenerbahçe'de savunmanın önemli isimlerinden biri olan Martin Skrtel için transfer kararı verildi. Slovak futbolcunun 2 yıllık sözleşme teklifine, yönetim en fazla 1 yıl yanıtını verdi. Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; Martin Skrtel için İtalyan takımları birbiriyle yarışıyor. Tecrübeli oyuncu ara transfer döneminde Juventus'un gündemine gelmişti.

Bu kez İnter, Milan ve Parma'nın devreye girdiği kaydedildi. Tecrübeli savunma oyuncusuyla Roma'nın da ilgilendiği belirtildi. Ayrıca Arap takımları da Skrtel'in peşinde. 

 

Fenerbahçe 2-1 Sivasspor Ersun Yanal'ın basın toplantısı


"FUTBOLCULARIMIZI KUTLUYORUM"

Takım olarak ne yaptığımızı biliyoruz. Bunun bilincinde devam ediyoruz. Özellikle gelecek seoznu planlayarak gidiyoruz. Futbolda bazen planlarınız tutmaz ama bugün kazanmak önemliydi. Geri dönüşümüz önemliydi. Futbolcularımızı mücadelelerinden dolayı kutluyorum. 

"BUGÜN DAHA KÖTÜ VE KOPUKTUK"

Rizespor maçında belirli dakikalarda iyi oyunumuz vardı. Rakip 10 kişi kalana kadar etkili oyunumuz vardı. Bugün bunların çoğu yoktu. Daha geniş, birbirinden kopuk bir takım vardı. En azından skor geçişlerini iyi yaptık. Duran topların dışında rakibe akan oyunda pozisyon vermedik. Biz pozisyonlara girdik, girmek için ciddi çaba sarfettik. Ancak koordinasyonu bozuk bir oyunla başladık. Kopuk oynadığın zaman ikinci topları alma konusunda hep sorun yaşıyorsunuz zaten. Bugün de bu sorunu yaşadık. 

Ersun Yanal maç içinde taraftarların protestosları hakkında ise, "Taraftarlarımıza kızgın değilim. Zor bir durum. Çünkü Fenerbahçe alışık olmadığı bir yerde." ifadelerini kullandı. 

YABANCI KURALI SÖZLERİ

Ersun Yanal basın toplantısında yabancı kuralıyla ilgili gelen soruya, "Yabancı kuralının bir platformda değerlendirilmesi lazım. Uzun süreli araştırılmalı. Ortak aklın ürünü olmalı. Futbol paydaşları bir araya gelmeli. Teknik Direktörler, futbolcular, yönetenler... Bu böyle hızlı alınacak bir karar değil. Hızlı alınmış bir kararı hemen aynı şekilde değiştirmek sağlıklı olmaz. Bunların kriterleri olmalı." dedi. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)