comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'dan Vardar iddiası

23 Ağustos 2017, Çarşamba 16:10
Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'dan Vardar iddiası

Fenerbahçe Teknik Direktörü Kocaman, Vardar maçı öncesi basın toplantısında konuşuyor

FutbolArena - Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda 2-0'ın rövanşında Vardar ile mücadele edecek. Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ve oyunculardan Martin Skrtel, Vardar maçı öncesi açıklamalarda bulunuyor.

İlk olarak söz alan Martin Skrtel, Vardar maçı öncesi şunları söyledi.
"FENERBAHÇE'DE OYNAMAK MOTİVASYONDUR"

"Vardar maçı için motivasyona gerek yok. Zaten Fenerbahçe'de oynamak bir motivasyondur. Yeteneklerimize inanıyoruz. Bize turu getirecek skoru alabileceğimize inanıyoruz. Duran toplarda kendimizi geliştirmeliyiz. Şu ana kadar yeteri kadar gol atamadık."

"KALEMİZDE ÇOK FAZLA GOL GÖRDÜK"

Duran toplarda kendimizi geliştirmeliyiz. Şu ana kadar yeteri kadar gol atamadık. Savunmada kiminle oynayacağıma karar verecek olan kişi ben değilim. Uzun süre aynı ikiliyle oynamak elbette avantaj. Kalemizde fazla gol gördük. Bireysel hatalardan geldi çoğu. Biz daha iyi çalışarak bu durumu değiştirmeliyiz.
 

Aykut Kocaman'dan Vardar maçı öncesi açıklamalar


Gruplarda yer almak istiyoruz. Yarın çok büyük bir çaba göstereceğiz. Yeni transferlerle yeni bir oyun oynamaya çalışıyoruz. Sıkıntılar olması normal. Fakat skorlar kabul edilebilir olmalıydı.

2 kalecimiz de Milli Takım'da uzun yıllar görev almış isimler. Hataları oyuncular üzerinden anlatmamak lazım.

"KONTROL EDEMEDİĞİMİZ ÇOK FAKTÖR VAR"

Kontrol edemediğimiz çok fazla faktör var. Bunları düzelttiğimiz zaman hata oranları bu kadar olmayacaktır. Sabırla, inatla ve çalışarak bu kötü ortalamaları kendi lehimize çevireceğiz. Bu böyle gitmeyecek.

"BİR ŞEYLERİ BOZMAK İSTEMİYORUM"

Sorun sadece Josef ve Topal'ın yan yana oynaması değil. Öndeki oyuncuların skor üretme sıkıntısı da var. Bir şeyleri tamamen bozarak yapmaktan ziyade, var olanın üzerine koyarak ilerlemek istiyorum.

Maça başlayacak kadrodan ziyade bitirecek olan 11 daha önemli. Bu dönemler bir şekilde aşılacak. Fenerbahçe daha önce bunu çoğu kez gösterdi. Taraftarlarımızın desteği önemli

Mutlaka stoper transferine ihtiyacımız var."

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)