comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'dan sert cevap! 'Aşağılık...'

28 Ağustos 2017, Pazartesi 00:17
Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'dan sert cevap! 'Aşağılık...'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Gençlerbirliği maçının ardından şampiyonluk yarışıyla ilgili iddialı demeçler verdi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Gençlerbirliği maçının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. Kocaman, takımın performansının hala eksik olduğunu söylerken, röportajın sonunda ise şampiyonluk iddiasını tekrarladı. 
 

Gençlerbirliği 1-2 Fenerbahçe Aykut Kocaman'ın yorumları


"GALİBİYETTEN BAŞKA OLUMLU KONUŞACAK FAZLA DURUM YOK"

"Valla açıkçası galibiyetten başka olumlu konuşacak fazla bir şey yok. Doğrusunu söylemek gerekirse ihtiyacımız olan da galibiyetti. Maç nasıl geçti? Maç aslında ilk 6 resmi maçımıza yakın geçti. İlk bölümü yakın geçti. Tabi olumsuz sonuçlara rağmen bu seviyelere çıkamadık. Öne geçme ihtiyacını erken bulduk sayılır. Ancak özellikle ilk 6 resmi maça damga vuran durup dururken gol yeme hali tekrar ortaya çıktı. 
"RAKİBİN EKSİK KALMASINI DOĞRU KULLANAMADIK"

"Rakibin eksi kalması bizim için avantaj oldu ama bunu doğru kullanamadık. Yapabildiğimiz ve yapmamız gereken aynı zamanda konuştuğumuz şeyleri sahada pek yansıtamadık. Buna rağmen öne geçtik ve sonraki süreç koruma duygusuyla geçti. Öbür taraftan fiziksel olarak oyundan düşüş, doğru oyundan uzaklaşma halinde biraz daha korumaya doğru gitti. Gençlerbirliği de maçın içinde olmaya çalıştı."

"YENİ TRANSFERLER KALİTELİ İSİMLER"

"Gelen oyuncular son derece kaliteli oyuncular. Tabi giden oyuncuların yerine aynı kalitede oyuncuları aldığımız konusunda kuşkum yok. Ancak hepimizin bir araya gelip çok sık düzenli antrenman yaptığımızı söylemek doğru değil. Dolayısıyla düşündüğümden biraz daha uzun sürecek. Bunu inkar etmenin anlamı yok. Öbür taraftan da düzelecek ve daha doğru oyuna gidecek. Böyle olacak, böyle olmak zorunda. Biraz daha fazla beraber antrenman yapmamız lazım."

"ŞAMPİYON OLACAĞIZ"

"Tekrarlamakta fayda var. Biz bu sene son maça kadar şampiyonluğu kovalayacağız ve şampiyon olacağız. Bu geçiş dönemi. Sıkıntılar olacaktır ama düzelecek. Vardar maçında düşündüğüm sıkıntılar içinde elenme hiç yoktu. Ancak bu takım düzele düzele doğru futbola ulaşacak." 

"YANILACAKLAR"

"Bekliyorlar ama maalesef yanılacaklar. Şunu görecekler ki, ilerleyen zamanda bu takım daha fazla doğruları yapmaya başlayacak. Doğrularda ısrar etmeye başlayacak. Taraftarımızın zaman zaman bir kısmının karşı olduğu şeyleri de bazen riske alarak yapacağım. Bildiğim doğrudan asla vazgeçmedim. Aynı şekilde devam edeceğim."

"MAALESEF FUTBOLDA ÜLKEMİZİN HALİ BU"

"Ben özür dilerek söylüyorum, çeşitli nedenlerden dolayı izleyici değilim. Haberleri almıyorum anlamında değil bu. Bu sevgili arkadaşlara bir kere daha yanılacaklarını söylüyorum. Bu kadar! Devam etsinler art niyetli konuşmaya. Yorumcunun dışına taşan kötü niyetli davranmaya devam etsinler. Herkes kendi layığını yapar. Ben de kendi işimi yapacağım. Herkese saygılı davrarak devam edeceğim. Fenerbahçe'yi temsil ettiğimi biliyorum. Ben oyunun doğrularından yana devam edeceğim. Sabırla, nezaketle ve saygıyla ama bildiğimden şaşmadan devam edeceğim. Pek çok insanı kendi aşağılık hallerine doğru çekmeye devam edecekler. Bizim ülkemizin futboldaki hali bu maalesef. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)