comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'dan sabote açıklaması

17 Kasım 2017, Cuma 09:11
Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'dan sabote açıklaması

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Takvim Gazetesi'nde yaptığı açıklamada kafalardaki soru işaretlerini giderdi.

FutbolArena - Fenerbahçe'de Osmanlıspor mücadelesi sonrasında istifa sinyalleri veren Aykut Kocaman'ı yönetim bu kararından döndürmüştü. Aykut Kocaman, Takvim Gazetesi yazarlarından İlker Yağcıoğlu'na özel açıklamalarda bulundu.


Fenerbahçeli Aykut Kocaman'dan çarpıcı açıklamalar


Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, kafalarda bulunan soru işaretlerini giderdi. Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre Kocaman'ın Osmanlı maçı sonrası "Bu kadar hata olması anormal" sözlerinin ardından medyada "Sabotaj" iddiaları gündeme geldi. Ben de Aykut Kocaman'a bunu sordum. Takımı ile ilgili neler düşündüğünü ve şampiyonluk şanslarını konuştum. İste Aykut hocanın söyledikleri:

''ÇOK FAZLA HATA YAPTIK''
"Sabote kelimesi çok ağır. Asla bunu kullanmam. Benim söylememdeki kasıt sadece tespit. Çünkü yaşadığımız bireysel hataların sayısı anormaldi. Normal bir takmın başına 10 yılda gelecek olan 13 maçta geldi. Zaten sabote olsa bunu hissederdim..."

''HİSSEDERSEM GEREĞİNİ YAPARIM''

''Hissettiğim anda gereğini yapardım. Böyle bir şey asla söz konusu değil. Takımın yaşadığı şanssızlıklar var. Hepsini bir tarafa bırak son 2 maçta 95. ve 89. dakikalarda yediğimiz 2 gol olmasa bugün çok daha farklı şeyler konuşulur ve daha ümitli bakabilirdik.''

''BİZE LAZIM OLAN ŞEY 3-4 MAÇLIK SERİ''

"Şampiyonluğu istiyoruz, elbette kovalayacağız. Tek ihtiyacağım olan şey futbolcuların özgüvenini geri kazanabilmesi. Bunun için bize 3-4 maçlık bir seri lazım. Bunu başardığımız taktirde de sonuna kadar yarışın içinde oluruz."

''SİVAS MAÇI BU YÜZDEN ÇOK ÖNEMLİ''

''Bu yüzden de ilk oynayacağımız Sivas maçı çok önemli. Hem taraftarla barışma hem de şampiyonluk iddiamız açısından sezonun en önemli maçına çıkacağız. Bence sezonun en önemli maçı. Ancak Sivas maçında 4 oyuncu olmayacak.''

''ESKSİKLERE RAĞMEN KAZANMALIYIZ''

''Bu elbette canımızı sıkıyor. Şu kritik aşamada en son isteyeceğimiz şey sakat ve cezalı oyuncu olması. Ama her şartta Sivas maçını kazanmalıyız.''

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)