comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'dan Kasımpaşa maçı sonrası basına gönderme!

03 Aralık 2017, Pazar 22:10
Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'dan Kasımpaşa maçı sonrası basına gönderme!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Kasımpaşa maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Süper Lig 14. haftasında Kasımpaşa'yı 4-2 mağlup ettiği  maçın ardından takımın performansı ve şampiyonluk yarışıyla alakalı konuştu. 


Fenerbahçe 4-2 Kasımpaşa Aykut Kocaman'ın açıklamaları


Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Süper Lig 14. haftasında Kasımpaşa'yı 4-2 mağlup ettiği maçın ardından açıklamalarda bulundu. 

"YUKARIYI HEP YAKALAMAYA ÇALIŞIYORDUK AMA..."
2 seferdir yukarı tarafı yakalamaya çalışıyorduk, başaramamıştık. Bugün içerde oynamanın verdiği avantajın dışında karşımızda ligin en kaliteli takımlarından birisi vardı. Çok da moralliydiler. Dert çıkarabilir görünüyorlardı. 

"TARAFTARIMIZA TEKRAR KAVUŞTUK"

Taraftarımıza tekrar kavuştuk. En mutluluk veren oydu. Uzun bir zaman sonra çıkan bir oyuncunun alkışlanması en büyük kazançtı. Son haftalardaki fiziksel yükselişimiz net görünüyor. Bugün de fizik gücü yüksek, direkt kaleye gitmeyi seven takım karşısında onlarla aynı şeyi yapmak kolay değildi. Bunu başardı takım. Bunları bir arada korumakla birlikte, üstüne nasıl ilave ederiz onun için çalışacağız. 

"BENİM OYUNA BAKIŞIM İLE YORUMLAYANLARIN ÇOK FARKLI"

Benim oyuna bakışım, oyunu yorumlamam, yorumlayanlar arasında ciddi fark var. Ne bugün atak takımıyız, ne dün savunma takımıydık. Oyun değerlendirmesi sonuçlar üzerinden yapılıyordur. Konuşanlar, yazanlar haklıdır. Biz her zaman işimizi yapmaya çalışıyoruz. Israrla ve inatla aynı şeyleri yapmaya devam edeceğiz. Elimizdeki tek güç bu. 


Aykut Kocaman'dan Galatasaray suni puan farkı açıklaması


Aykut Kocaman yayıncı kuruluşa verdiği röportajda bundan önceki haftalarda Galatasaray ile aralarındaki suni puan farkıyla ilgili sözün hatırlatılması üzerine, "Dönemsel bir durum değerlendirmesi yapalım. Gelecek günlerin ne göstereceğini bilmiyoruz. Galatasaray'ın aldığı puan ortalaması, tutturabilir puan ortalaması değildi. Bizimkisi de, tarihsel puan ortalamasının da çok altında. 1.6 civarındaydı. Dolayısıyla bunun için bir şey söylemeye gerek yok. İkinci bölümü ise ne kadar yararlı olduğu tartışılabilir ama yabancı kuralıyla ilgili başlamak lazım. Geçen sene denemeler yapılıyordu. Bu sene bütün takımlar, kendi ülkelerinde milli takımlar seviyesinde oynayan oyuncuları takımlarına getirebiliyorlar. Dolayısıyla yabancı oyuncuların ağırlığı takımlarda fazla. Bunu iyi organize eden takımlar var. Evvelki senelerde şampiyonluk puan ortalamasının altına düşecek gibi görünüyor bu sezon." diye konuştu. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfaısndan ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.