comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'dan flaş Van Persie ve transfer açıklaması

13 Aralık 2017, Çarşamba 22:59
Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'dan flaş Van Persie ve transfer açıklaması

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Adana Demirspor maçının ardından önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Ziraat Türkiye Kupası'nda Adana Demirspor karşısında alınan 4-1'lik galibiyetin ardından açıklamalarda bulundu. Deneyimli teknik adam Van Persie'nin durumu ve transfer hakkında da konuştu. 


Adana Demirspor 1-4 Fenerbahçe Aykut Kocaman'ın açıklamaları


Aykut Kocaman maçın ardından yayıncı kuruluşa şunları söyledi:

"ARZULU BİR TAKIM VARDI"
Yorumlayanlar ya da izleyenler nasıl değerlendirecekler bilmiyorum ama benim gördüğüm arzulu bir takım vardı. İlk maçın skorunu düşünmeden, oyunu nasıl geliştirebiliriz diyen ve takımda nasıl yer bulabiliriz sorusunu zorlayan bir grup vardı. Nispeten bir takım şeylerin, farklı gruplarla aynı şeylerin yapıldığını görmek benim adına sevindirici bir gelişme. Bunu ligde ve kupada ilerleyen haftalarda taşıyabilmek en büyük arzumuz. 

"AATİF ÇOK DOĞRU OYNUYOR"

Aatif böyle bir oyuncu olduğu için burada. Sadece Aatif değil, Aatif gibi her oyuncu futbol açısından bir takım niteliklere sahip olduğu için buradalar. Aatif'i son zamanlarda fazla kullanıyorum ama biraz daha fazla kullanacağım herhalde. Doğru oynuyor şu anda. 

"FENERBAHÇE'NİN OLMASI GEREKEN YER BURASI"

Takımda inanılmaz yükseliş olduğunu düşünmüyorum. Bu bir gidişat. Son 10 maç çerçevesinde bakarsak, Fenerbahçe'nin olması gereken yer burası. Biraz geç geldiğimiz bir yer. Olağanüstü diyebileceğimiz hale getirebilmek için bu ortalamanın bir maç daha üzerine çıkarmamız gerekiyor. Böyle azim ve irade devam etmeliyiz. O zaman bir takım şeylerden konuşabiliriz. Şu andaki durumu biraz daha seyretmek, hataları azaltmamız gerekiyor. Hemen Karabükspor ve Konyaspor maçını bu gidişatın arkarsına bağlamamız gerekiyor. Sonra ağzımız dolu dolu, anlattıklarımızın yerini bulabileceğini şeyleri söylemeye çalışalım. 


Fenerbahçe transfer yapacak mı?


Aykut Kocaman transfer sorusuna şu yanıtı verdi:

Bütün oyuncularım çok değerli ve onların değerini ortaya çıkarmak, ideal uğruna toplayıp hedefe doğru yürümek esas transferdir. Son 2 haftayı doğru bir şekilde atlatabilirsek, biraz daha beraber çalışarak oyundaki yapmak istediğimiz şeyleri yapmak 3. transfer olacak. Takviye yapmamız gereken bir yer olursa, uygun oyunculara bulabilirsek ve aynı zamanda bunu da 2'ye bölmek gerekiyor. Yerli transferi bir takım kriterler istiyor. Yabancı transferi daha kolay ve açık. Şu anda 15 tane yabancı oyuncumuz var. Burada da bir detay var. 


Fenerbahçe'de Van Persie ayrılıyor mu?


Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Van Persie hakkında yaptığı açıklamada, "Van Persie birkaç antrenmandır takımla beraber olmaya başladı. Robin van Persie hakkında konuşup ne kendisi ne de takım hakkında bir sıkıntı yaratmak istemem. Önümüzdeki günlerin nasıl gelişeceğini kendisiyle oturup konuşmak lazım. Robin van Persie çok çok üst seviye bir oyuncu. Önümüzdeki günlerin nasıl gelişeceğini de kendisiyle birlikte oturup değerlendirmek lazım." diye konuştu. 

Sarı Lacivetli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.