comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'dan flaş istifa açıklaması

04 Kasım 2017, Cumartesi 22:15
Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'dan flaş istifa açıklaması

Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçının ardından istifa konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı.  

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Süper Lig 11. haftasında deplasmanda Osmanlıspor ile 1-1 berabere biten maçın ardından istifa konusunda flaş bir açıklama yaptı. 
 

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman istifa mı etti?


Aykut Kocaman maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada faturanın bir yere kesileceğini ve ortadaki başarısızlığı üzerine aldığını söyledi. 

"ÇOK CİDDİ BAŞARISIZLIK"
11 maç 16 puan. Fenerbahçe'nin gücünde çok altında bir durum. 11. hafta itibariyle çok net bir şekilde söylemek lazım ki, ciddi bir başarısızlık. Gidişatı çevirmek için 2 maçlık kendimizi tazelemeye ihtiyacımız vardı. Kayserispor ve Osmanlıspor maçlarında son dakikalarda gelen goller...

"BAŞARISIZLIĞIN BÜYÜĞÜNÜ ÖNCE KENDİ ADIMA..."

Ciddi bir başarısızlık yani. Bunun da bir faturası olacak. Çok doğal. Sorunları ve faturası olacak. Her türlü başarı ve başarırsızlıkta ben şunu düşündüm. Herkesin payı vardır. Burada da önce kendi tarafıma veriyorum payı. Kendi tarafım ve oyuncular için söylemek lazım. 

"3-4 YILDA YAPACAĞIMIZ HATALARI 13 MAÇTA YAPTIK"

Bu seviyedeki takımlarda oyuncu grubunun 3-4 yılda yapacağı vahim hataları 13 maçta net bir şekilde gördük. Bir şeyler yapma, bir şeyleri isteme... 

"KENDİ ADIMA KARAR VERECEĞİM"

Çok net. Kontrol edilebilir ve kabul edilebilir bir durum değil. Kendi adıma vermem gereken kararı vereceğim. Futbolculara suç yüklemiyorum, sadece tespit yapıyorum. Bu seviyedeki oyuncuların bu kadar vahim hatalar yapması normal değil."

TAKIMDAN AYRI İSTANBUL'A DÖNÜYOR

Osmanlıspor maçı sonrası Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, milli maç arası nedeniyle önceden planlanmış aile ziyareti nedeniyle takımdan ayrı olarak İstanbul'a dönecek.
Sarı-lacivertli takım 2 günlük iznin ardından salı günü saat 16.00'da antrenman yapacak.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)