comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'dan Beşiktaş derbisi sözleri

17 Eylül 2017, Pazar 22:36
Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'dan Beşiktaş derbisi sözleri

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, ligde önümüzdeki hafta oynayacakları Fenerbahçe derbisi hakkında konuştu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Spor Toto Süper Lig 5. haftasında deplasmanda Alanyaspor ile oynanan ve 4-1 kazanılan maçın ardından takımın durumu dışında Beşiktaş derbisi hakkında da konuştu. 
 

Alanyaspor 1-4 Fenerbahçe Aykut Kocaman'ın açıklamaları


"MİLLİ TAKIM ARASINA KADAR..."

"Tabi ki maçın başında söylediklerimi tekrarlamakta fayda var. Bu dönem biraz daha oyun oturana kadar, oyuncular birbirlerini tanıyana kadar sonuç almamız gereken dönem. İlk 4 hafta bu olmadı. Bugün ve bunun arkasında Beşiktaş, Akhisar maçlarında bağlamamız lazım. Milli maç arasına bu şekilde girersek bugünkü galibiyetin kazanımı olacak. İstediğimiz, arzuladığımız ve geç başladığımız hedefe doğru koşar adım gideceğiz."
"ALANYA'DA BU SKOR ÇOK GÜZEL"

"Alanyaspor gibi rahat pozisyona girebilen bir takım karşısında gayet iyi bir skor aldık. Oyunun 1-0'a kadarki bölümü, ondan belki biraz daha ötesine kadar son derece doğru oynamaya gayret ettik. Devrenin sonlarına doğru Dirar'ın sakatlığından sonra problemler artmaya başladı ve açıkçası buna karşı koyamadık. Devreye girmeden Valbuena'nın attığı gol, bize var olan özgüvenimizin parça parça olmasının önüne geçti."

"KAPASİTELİ TAKIMIZ"

"İkinci yarının 10. dakikasından itibaren kontrolü ele aldık. 3. gole kadar arayışları vardı rakibimizin ama 3. golün ardından oyunun kontrolü tamamen bize geçti. Sonuç iyi ama en iyi tarafı bence Beşiktaş ve Akhisar maçlarında bunu devam ettirebilirsek aradığımız özgüveni bulacağız. Kapasiteli bir takımız biz."

"BEŞİKTAŞ DERBİSİNDE..."

"Hazırlıktan bahsetmenin artık anlamı yok. Beşiktaş maçı öncesinde artık bunları konuşmanın anlamı yok. Trabzonspor maçında da hazır değildik ama mücadele ettik. Maçı isteyen bir takım görüntüsü içerisindeydik. Başakşehir maçında da böyleydik. Yine aynısI Beşiktaş maçında da olacak. Mutlak ve mutlak kazanmak için oynayacağımız, bunu başarmak için her şeyi ortaya koyacağımız bir maç olacak."

"İŞLERİ İYİ GİTMEDİĞİ ZAMAN..."

“Maçın stratejisi mi değişti, yoksa hayatın mesleğin akışında biraz değişiklik mi oldu, onu bilmiyorum ama hakikaten tarihinde azdır derken hemen cımbızla o tarihler çekiliyor ama benim söylemeye çalıştığım şu, Fenerbahçe'nin son 10 yılına bakmak lazım. Son 10 yılda, bütün maçlar dahil yediği gol ortalaması 0.9, attığı gol ortalaması ile maç ortalaması 1.9. Şimdi 4 maçlık periyoda bakıyorsunuz, Fenerbahçe'nin teknik direktörü olmadan evvel, ben dahil Türkiye'de futbolla ilgilenen antrenör demeyeyim, kim olursa olsun. Önüne şöyle ilk 4 maç bir liste konsa, Fenerbahçe'nin karşısına da her maç 2 gol rakamı konsa, bu istatistiğin de dışında şöyle düşünülür herhalde. Karşısında asgari 10 veya 12 puan yazar. Ancak, bu sene böyle başladı. Göztepe maçının kırıcı etkisi, Vardar maçı hakikaten çok kırdı. Hakikaten bu maçlara çok yansıyor. Gençlerbirliği, Başakşehir maçına da aynı şekilde çok yansıdı. İşler iyi gitmediği zaman bir anda takımda biraz endişe, kaygı ağır basıyor. Ciddi bir özgüven problemi var. Bir sürü yeni oyuncular var. Ama bu yeni oyuncuların da kulübün ve takımın şuan bulunduğu durumdan etkilenmemesi düşünülmüyor. Hemen etkisi altına alıyor. Özellikle kuvvetli bir skorla alınan bu sonuç, arkasından de Beşiktaş maçını bağlayabilirsek, o zaman daha farklı ve daha güçlü bir şekilde hem saha içinde ve hem de saha dışındaki hareketlerimiz, konuşmalarımız daha kuvvetli olacak diye tahmin ediyorum


Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'dan istifa sorularına cevap


Son zamanda kamuoyunda yönetimin görevine son vereceği söylentilerinin çıktığıyla ilgili gelen soruya Aykut Kocaman, "Şunu söylemek lazım. Tabii ki tüm Fenerbahçe ailesinde şu anda beklentiler çok yüksek. Bunlar kulübü, takımı büyüten dinamikler. Talepkar olmasını istemesi. Böyle bir durumda iken bu türlü şeylerin çıkması çok doğal. Anormal bir şey değil. Beni çok fazla etkilemiyor. Şunu da söylemem gerekiyor. Eğer yönetim kurulu hakkımda tamamen bir elemanıyım sonuçta bu kulübün. Karar mercii onlardır. Bu ailenin içinde büyümüş insanlardan bir tanesiyim. Yönetim kurulu bu konuda bir karar alana kadar özellikle Fenerbahçe'yi çok düşünen, taraftarı olan arkadaşlarda var. Onlar için de söylüyorum. Yönetim Kurulu şahsımla ilgili bir tasarrufta bulunana kadar sonuna kadar buradayım. Fenerbahçeli taraftarlar şunu bilsin ki, son ana kadar buradan ayrılmak gibi bir niyetim yok. Bu kulübün ihtiyaç duyduğu, istediği şeyleri bir şekilde yapacağız. Ağır ağır gideceğiz ama geçen Gençlerbirliği maçından sonra söylediğim gibi doğruları yapmak konusunda hiç bir şekilde geri adım atmadan doğruları yapmak için her şeyi göze alarak bazen de bildiğimi yapmaya devam edeceğim. Özellikle Fenerbahçe'yi düşünen, bu diğer takımı tutan arkadaşlar bilsinler bunu. İstedikleri kadar da devam etsinler, umurumda da değiller. Tekrar söylüyorum. Fenerbahçe ihtiyaç duyduğu sürece bütün doğrularımla futbol hayatımla beraber hep burada olacağım”

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.