comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'a sert eleştiri: 'Bir kum torbası ve...'

04 Kasım 2017, Cumartesi 22:57
Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'a sert eleştiri: 'Bir kum torbası ve...'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ve Başkan Aziz Yıldırım hakkında NTV Spor'da Serdar Ali Çelikler çarpıcı yorumlarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe'nin, Süper Lig 11. haftasında Osmanlıspor ile berabere kalmasının ardından teknik direktör Aykut Kocaman'ın basın toplantısında "Faturanın büyük payını önce kendime, sonra oyuncularıma çıkarıyorum. Kendi adıma gerekeni yapacağım." sözlerinin ardından NTV Spor'da Serdar Ali Çelikler, Aziz Yıldırım ve Aykut Kocaman arasında önemli yorumlarda bulundu. 


Osmanlıspor 1-1 Fenerbahçe Serdar Ali Çelikler NTV Spor Kırmızı Çizgi


Fenerbahçe'nin, Süper Lig 11. haftasında Osmanlıspor ile 1-1 berabere kalmasının ardından NTV Spor'da Serdar Ali Çelikler önemli yorumlarda bulundu. 

"AZİZ YILDIRIM İÇİN AYKUT KOCAMAN KUM TORBASI"
Aziz Yıldırım Kongre çalışmalarına kadar biz bu işte kalalım, bana da bir kum torbası lazım diye düşünüyor. Bu kum torbası erken yıprandı. Ben söylüyorum. Aykut Kocaman vasat bir teknik direktör. Kadro vasat. Başkanın ve yönetimin devri çoktan geçti. Sinirlenmeye ve üzülmeye gerek yok. Çarşamba'nın gelişi belli. Bizden önce Rıdvan hoca gereğini yapın dedi zaten. Aziz Yıldırım yapmaz. Aykut Kocaman'ın da yaptığını zannetmiyorum. 

"FENRBAHÇE'DE VASAT VE EH İŞTE DİYE BİR ŞEY OLMAZ"

Vasat, vasat... Fenerbahçe'de vasat, eh işte olmaz. Fenerbahçe'de iyiler olur. Fenerbahçe'nin futbolcuları iyi futbolcular olur. Bir şeyiyle iyi olur. Yakışıklı olur, artistlik olur, dövmeleri güzel olur. Parıltı yok. Takımın fehri sönmüş. Çakraları kapınmış. Yarın Jose Mourinho'yu getirseniz yine bir şey olmayacak. 

"YAPILMASI GEREKEN TEK ŞEY..."

Yapılması gereken tek şey var, aynı takım devam etsin. Yarın Başkan Ali Koç olsun ve yarın tribünler 50 bin kişi dolmazsa ben ismimi değiştireceğim. Eğer Sivasspor maçında tribünler 50 bin kişi dolmazsa ben ismimi değiştireceğim. O hava, değişim lazım. Aziz bey yapmayacaktır ama bunu. Aday olacaktır. Aykut Kocaman'ın yandaşları ve candaşları yarın yazacaklar hikaye anlatacaklar. İşte transferler yapılmadı, geç alındı diye hikaye anlatacaklar. 

"BÜYÜK TAKIM HOCALIĞI BİR HUYDUR"

Büyük takım hocalığı bir huydur. Şair demiş ya, mavi bir renk değil bende huydur diye. Büyük takım hocalığı, büyük işleri yönetebilecek, büyük adamlık huy meselesidir. Misal söylüyorum. Zico taktik bilgisi konusunda Fenerbahçe tarihine gelmiş en kötü teknik direktörlerden bir tanesidir. Aragones taktik bilgisi açısından Fenerbahçe'nin başına gelmiş tarihin en büyük 3 hocasından birisidir. Ancak takıma uyum meselesi vardır, huy vardır ve bir de winnerlık vardır. Chelsea maçından önce kapıya tekmeyle girip, beyler 5 maç kaldı ve tahtayı devirmek bir huy meselesidir. Bu işte Zico! Takımda Colin Kazım, Deniz Barış ve Önder Turacı oynuyor. Sol önde Wederson. Bu bir huy meselesidir. Barcelona'dan başka her takımı yeneriz diyordu. Biz de buyuz yani. İşte o takımla bir yere gidiyorsun. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)