comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'a eleştiri! "O futbol öldü"

18 Ağustos 2017, Cuma 10:49
Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'a eleştiri!

Fenerbahçe'nin Vardar mağlubiyeti sonrası Serdar Ali Çelikler'den Aykut Kocaman'a eleştiri geldi.

FutbolArena - Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında Vardar deplasmanında 2-0 yenilerek herkesi şaşırttı. Habertürk'ten Serdar Ali Çelikler, sarı lacivertli takımda teknik direktör Aykut Kocaman'ın oynattığı oyun tarzını eleştirdi.
 

Serdar Ali Çelikler'den Aykut Kocaman'a eleştiri


Habertürk Gazetesi'nde yazan Serdar Ali Çelikler'in köşe yazısından bir bölüm:

"Şimdi efendim benim derdim kişilerle değil; kendimi yırtıyorum 2014 Dünya Kupası'ndan beri pas futbolu bitti diyorum. Aykut Kocaman; yandaşlarının, candaş- larının, yoldaşlarının, Galatasaraylı kankalarının, sanat sevici alkışlayıcı- larının söylediğinin aksine değişime, dönüşüme, devinime açık değil. Kendisine göre futbol bir kontrol-pas oyunudur. Ben de diyorum ki futbol artık topa bir oyuncunun mümkün olduğunca az temas edip hızlı paslaşmalarına dayalı bir hale döndü. Eğer bunu sağlayacak kaliteli oyuncularınız yoksa, ki yok; o zaman driplingçi dikine kat eden oyuncular alıp fizik güçle ve çok adamla rakibe yüklenecek oyun oynamaktan başka çareniz yok. O yüzden de Aykut Kocaman şimdi şunun cevabını vermeli:
1- Bu Dirar denen statik, kısa mesafede asla çalım atamayacak adamı Lens gibi driplingçi, adam eksiltebilen birinin yerine alelacele neden aldırdınız?

2- Koşu mesafesi iyi miydi?

Kocaman ve aslında biz ve bizim gibiler Kocaman'ı eleştirince sanki babalarına sövmüşüz gibi savunmaya geçen yandaş sözcüler şunu anlamalı: Kontrol ettim, sağa çektim, aldım verdim futbolu bitti; öl-dü.."

Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.