comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman ve Alper Potuk'ın Vardar maçı açıklamaları

16 Ağustos 2017, Çarşamba 19:51
Fenerbahçe'de Aykut Kocaman ve Alper Potuk'ın Vardar maçı açıklamaları

Fenerbahçe'de Alper Potuk ve teknik direktör Aykut Kocaman, Vardar maçı öncesi basın toplantısı düzenlediler. Kocaman, Soldado ve Volkan Demirel'in oynayıp oynamayacağı konusuna da açıklık getirdi. 

FutbolArena - Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında deplasmanda Makedonya Ligi takımlarından Vardar ile karşı karşıya gelecek. Basın toplantısında teknik direktör Aykut Kocaman ve Alper Potuk açıklamalarda bulundu. 


Fenerbahçe'nin Vardar maçı öncesi Alper Potuk'un açıklamaları


Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Alper Potuk, Vardar maçı öncesi basın toplantısında yaptığı açıklamada, "Yarınki maçta, ikinci maç için avantajlı bir skor almak istiyoruz. İnşallah hocamızın dediklerini yaparak avantajlı döneriz. Vardar'ı izlediğimizde, ciddi bir ekip olduğunu gördük. Biz kendimize güveniyoruz, rakibimize saygı duyuyoruz. Yeni transferler Fenerbahçe'ye her zaman gelecektir. İyi hazırlandık, iyi bir dönem geçirdik. Bunun da sahaya yansıdığını gördük. Özgüven olarak yukarı çıktığımızı düşünüyorum. Rekabet Fenerbahçe'de sürekli olan bir şeydir. Kim gelirse gelsin, ben elimden geleni yapıp, sahada olmak istiyorum." ifadelerini kullandı. 
 

Fenerbahçe'de Vardar maçında Soldado oynayacak mı?


Fenerbahçe Teknik Direktörü basın toplantısında Soldado'nun Vardar maçında oynayıp oynamayacağı sorusuna, ""Soldado'yu normal şartlarda Trabzonspor maçında kadroya almayı düşünüyordum. Van Persie'nin sakatlığı durumu değiştirdi." yanıtını verdi. 

"ANA AMACIMIZ GRUPLARA KALMAK"
Kocaman, Vardar maçıyla ilgili olarak da, "Ana amacımız gruplara kalmak. Bu doğrultuda iki takım da elinden geleni yaparak güzel bir mücadele ortaya çıkacak. Biz kağıt üzerindeki güç avantajını kullanarak turu geçmek istiyoruz." diye konuştu. 

"VAN PERSİE'NİN SAKATLIĞI DURUMU DEĞİŞTİRDİ"

Soldado'yu normal şartlarda Trabzonspor maçında kadroya almayı düşündüğünü söyleyen Aykut Kocaman, "Van Persie'nin antrenmanda sakatlanması durumu değiştirdi. Elimizde çok fazla da seçenek yok. Bu yüzden erkene çevirme kararı aldık." yanıtını verdi. 

"ANA ÇÖZÜM"

"Ana çözüm bol çalışma, bol tekrar. Aynı şeyleri sürekli yapmak isteyen grup olunca bu sorunların ötesine geçeceğiz. Göztepe maçının son 15-20 dakikasında gördük ki oyun düzeninden çıkınca etkinliğimiz azalıyor. Düzenden çıkmamalıyız. Yeni transferlerin adaptasyonundan sonra sorunların çözüleceğine inanıyorum."
 

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'dan Volkan Demirel açıklaması


Sezon başından bu yana hazırlık maçları ve son olarak Göztepe karşılaşmasında yediği hatalı gollerle eleştirilen Volkan Demirel'in, Vardar maçında oynayıp oynamayacağı sorusuna yanıt veren Aykut Kocaman, "Ben insanları harcamak yerine kazanmayı tercih ederim. Bu ısrar değil, karardır. Bir maça, bir hatalı gole göre karar vermem. Bir hatalı gol yedi diye oyuncuyu kesmek olmaz. Tek maça bağlı kalırsak doğru olmaz. Genel ve bütün olarak bakmalıyız." yanıtını verdi. 

"ELİF ELMAS' SÖZLERİ"

"Elif Elmas, çok genç yaşta Fenerbahçe'nin tarzı olmayan bir transfer oldu. "Elif Elmas'tan beklentilerimiz çok büyük. Normalde böyle transfer yapan bir kulüp değiliz. Bu bile iyi olduğunu gösteriyor. Ancak hemen büyük beklentiler olursa bir anda durum tersine dönebilir. Henüz daha çok genç çünkü."

Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)