comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman, Şenol Güneş'e karşı yine kazandı!

23 Eylül 2017, Cumartesi 22:25
Fenerbahçe'de Aykut Kocaman, Şenol Güneş'e karşı yine kazandı!

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman, Şenol Güneş'e karşı yine galip geldi... Şenol Güneş'in ise Fenerbahçe kabusu devam ediyor.

FutbolArena Detay - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ile Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş arasında yıllardır süren rekabet günden güne büyüyor.


Şenol Güneş ile Aykut Kocaman'ın arasında rekabet


Şenol Güneş ile Aykut Kocaman arasındaki rekabet 1995-1996 sezonunda başlamıştı. O dönem Şenol Güneş Trabzonspor'u çalıştırıyordu ve Aykut Kocaman da Fenerbahçe'nin yıldız ismiydi. Fenerbahçe deplasmanda ligin son haftalarında Trabzonspor'u yenerken Aykut Kocaman galibiyetin mimarı oldu ve Fenerbahçe geriden gelerek Trabzonspor'u geçip şampiyon olmuştu.

Daha son bu tablo 2010-2011 sezonunda da tekrarlandı. Şenol Güneş yine Trabzonspor teknik direktörüydü. Aykut Kocaman da Fenerbahçe teknik direktörü olmuştu Kocaman yine geriden gelen Fenerbahçe ile şampiyonluk sevinci yaşamış, Şenol Güneş ise üzülen taraf olmuştu. Bu şampiyonluğun ardından 3 Temmuz şike operasyonu yaşanmış ve Şenol Güneş ile Aykut Kocaman'ın da arası bozulmuştu. İkili arasında demeç savaşları yaşanırken Şenol Güneş, Aykut Kocaman'ın elini sıkmamıştı. 


Şenol Güneş - Aykut Kocaman arasındaki maçlar


Şimdi bu rekabet Beşiktaş - Fenerbahçe saflarına taşındı. İki hoca arasında oynanan maçlarda Aykut Kocaman 8 kez kazanırken Şenol Güneş 6 kez kazandı ve 5 maç da berabere bitti. 
Aykut Kocaman, Fenerbahçe'nin başında Kadıköy'de çıktığı maçlarda Şenol Güneş'e hiç kaybetmedi. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.