comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman Şenol Güneş ile yaşanan tartışmayı anlattı

23 Eylül 2017, Cumartesi 22:33
Fenerbahçe'de Aykut Kocaman Şenol Güneş ile yaşanan tartışmayı anlattı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Beşiktaş maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Beşiktaş karşısında 2-1 kazandıkları derbinin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. Aykut Kocaman, Şenol Güneş ile yaşadıkları tartışmayla ilgili gelen soruya da yanıt verdi. 


Fenerbahçe 2-1 Beşiktaş Aykut Kocaman'ın maç sonu açıklamaları


Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Beşiktaş maçının ardından konuştu. 

"BEŞİKTAŞ ÖZGÜVENİ YÜKSEK BİR TAKIM."
"Beşiktaş öz güveni yüksek bir takım. Bir kelime daha var ama onu söylemeyeyim, 'öz güven' diyerek bırakayım. Son 2 sezonun şampiyonuyla oynadık ve bugün oyuncularım, böylesine gergin geçen bir maça uygun karakterde mücadele ettiler. Hepsini kutluyorum."

"ALİ PALABIYIK'IN BİZİM ALEYHİMİZE DAHA ÇOK HATASI OLDU"

"Hakem Ali Palabıyık'ın iki taraf adına da hatalı kararların çok olduğu bir maçtı. Bizim tarafımıza yapılan hatalar ise bir hayli fazlaydı. Bu maçta da üst üste aksilikler başımıza geldi. Ancak dediğim gibi üstesinden gelmeyi bildik."

"SADECE OZAN TUFAN DEĞİL, BÜTÜN OZANLAR İÇİN GEÇERLİ"

Ozan Tufan'ın günden güne iyiye gittiğini söyleyen Fenerbahçe'nin hocası, “Biraz evvel sözlerimin içinde vardı. Ozan'ın pozisyonu için de iyi olacağını düşündüğüm bir konuydu. İzleyici için de taraftar için de en vurucu nokta ya gol oluyor, ya da asist oluyor. O zaman düşünce değişiyor. Ozan iki yönlü bir orta saha. Bütün bunları yapabilecek morale ve durumu kavrama çabasına ihtiyacı vardı. Bu çabayı gösteriyor ve bunu devam ettirdikçe hem Fenerbahçe hem Türk futbolu kazanacak. Bu sadece Ozan için değil, bütün Ozan'lar için geçerli” dedi. 

"MEHMET EKİCİ'NİN FUTBOL AKLI LAZIMDI"

Mehmet Ekici'nin de yaklaşık 9 ay sonra futbol oynadığının altını çizen Kocaman, “Mehmet yaklaşık 9 ay sonra oynadı. İzleyenler ne hissetti bilmiyorum ama benim gördüğüm son derece istekliydi. Ama maç oynama ritmi hemen yerine gelmiyor. Bizim ne yapacaklarımız önemliydi ama Beşiktaş'ın savunma zaaflarının olduğunu düşünüyorduk ve Mehmet Ekici'nin futbol aklına ihtiyacımız vardı. Bir taraftan defansif pozisyon alma, bir taraftan da ofansif pozisyon alması önemliydi. İkinci yarıda 1 kişi eksik kalınca bu değişikliği yapmamız gerekti. Eğer eksik kalmasaydık da 10-15 dakika sonra bu değişikliği yapacaktık zaten” açıklamasında bulundu.

"TOPLUMUN GENEL YAPISI BURAYA GİTTİ"

Maç sonunda Fenerbahçe futbolcuların ve tribünlerin yaptığı tezahüratın hatırlatılması üzerine konuşan Aykut Kocaman, “Bu olaylar her sahada oluyor ve toplumumuzun genel yapısı buraya gitti. Öfkeye nefrete ve şiddete katılmıyorum. Herkesin bu durumdan haz duyması bana doğru gelmiyor. Özellikle milli takımların oynadığı maçlarda olağanüstü bir şiddet ve nefret var. Bunun kimseye faydası yok. Gelişimi örseleyen ve olumsuzluğa götüren bir durum. Ben bunlardan uzak kalmaya çalışıyorum. Nefret dili futbol ortamını sarmış durumda. Rekabet umarım devam eder. Eskiden olmayan ama şimdi olan rakamları konuşuyoruz. Futbolun iyi tarafı bunları konuşmak. Ben elimden geldiğince katkı sağlamaya çalışacağım” diyerek sözlerini noktaladı.
 

Fenerbahçe - Beşiktaş Aykut Kocaman - Şenol Güneş kavgası


Aykut Kocaman, Şenol Güneş ile yaşadıkları tartışma hakkında, "Ben ne olduğunu anlamadım. Şenol Hoca, bize doğru bir şeyler söyledi. Bir an göz göze gelince bir şeyler söyledi ama anlamadım. Ben normalde hiçbir zaman rakip yedek kulübesine doğru hamle yapan, orayla işi olan birisi değilim. Şenol Güneş bu tarafa doğru bir şeyler söyleyince ne oldu dedim ama ne söylediğini anlamadım." ifadelerini kullandı. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.