comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçede Aykut Kocaman ''Gitmek isteyene 'Dur' demeyeceğiz!''

10 Kasım 2017, Cuma 09:37
Fenerbahçede Aykut Kocaman ''Gitmek isteyene 'Dur' demeyeceğiz!''

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Samandıra Tesisleri'nde ciddi değişikliklere gitmenin hazırlığına başladı.

FutbolArena - Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman'ın istifadan dönmesinin hemen ardından kötü gidişata dur deme adına sarı lacivertli yönetim ile çalışmalara başladı. Fenerbahçe teknik heyeti ve yönetiminin ana gündemi ise futbolcuya dayalı düzen.


Fenerbahçe'de futbolcuya dayalı düzen bitiyor


Fenerbahçe'de Osmanlıspor mücadele sorasında istifa sinaylleri veren, teknik direktör Aykut Kocaman'ın istifadan döndürülmesi üzerine çalışmalara başladı. Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre,  Aykut Kocaman, Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde ciddi değişime gidecek. Sezon başından bu yana oluşan olumsuz havayı dağıtmadan başarılı saha sonuçlarının gelmeyeceğine inanan tecrübeli teknik adam, futbolcuya dayalı düzeni bitirme kararı aldı.

Yetkileri artan Aykut Hoca, Süper Lig'e verilen milli aranın ardından kadrodaki tüm futbolcularla tek tek görüşecek. Sorunları dinleyecek, çözüm için kafa patlatacak. Eski alışkanlıklardan vazgeçmek zorunda olduklarını belirtecek olan hoca, takımın geneline de seslenecek. Saha dışında birlikteliğin artmasını isteyen deneyimli teknik adam, oyuncularına şu ifadeleri kullanacak:
''GİTMEK İSTEYENE ASLA 'DUR' DEMEYECEĞİZ''

"Bundan böyle artık herkes işine daha çok sarılacak ve Fenerbahçe'nin başarısı için elinden geleni yapacak. Kimse benim ve yardımcılarımın sözünden çıkmayacak. Belirlediğimiz taktiğe bağlı kalacak, bireysellikten uzak durulacak. Eğer bu takımdan, kulübünden, ortamdan memnun olmayan varsa bana söylesin. Gitmek isteyenlere asla 'Dur' demeyeceğiz.

Yeter ki bu açık açık dile getirilsin. Kapalı kapılar ardında konuşmalar yapılmasın. Şeffaflık istiyorum.Kaliteli bir kadroya sahibiz. Kendimizi sahaya verince ne denli başarılı sonuçlar aldığınızı bana bu sezon yeterince ispatladınız. Yeter ki benim dediklerimi harfiyen uygulayın."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)