comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman flaş açıklama: 'İstifa süreci sonrası.'

19 Kasım 2017, Pazar 22:14
Fenerbahçe'de Aykut Kocaman flaş açıklama: 'İstifa süreci sonrası.'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Sivasspor maçının arıdndan merak edilen soruları yanıtladı. 

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig 12. haftasında sahasında Sivasspor'u 4-1 mağlup etti. Maçın ardından Aykut Kocaman birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. Deneyimli teknik adam Osmanlıspor maçından sonra neler yaşandığını da söyledi. 


Fenerbahçe 4-1 Sivasspor Aykut Kocaman'ın basın toplantısı


Aykut Kocaman yayıncı kuruluşta ve basın toplantısında şu açıklamaları yaptı:

"ANTALYASPOR MAÇIYLA BAĞLAMAMIZ LAZIM"
Fiziksel ve duygusal anlamda iz düşümü gibiydi maç. Son dönemlerde skoru alana kadar iyi başlıyoruz, skoru aldıktan sonra koruma kaygısı başlıyor. Üstünlük sağlayana kadar olan süreçten sonra nasıl koruruz süreci başlıyor. Gel gitler yaşıyorduk. Mutlaka 1 tane yiyoruz. Bu sezon bizim adımıza damga vuran konu bu oldu. Tüm bunların benzeri yaşandı ve 1-1 oldu. Sivasspor gibi organize, iyi çıkan ve moralli bir takım karşısında isteme, kazanma karakterinin en azından bu maçta geldiğini gösterdi. Bunu Antalya maçına bağlamamız lazım. 


Aykut Kocaman'dan Mehmet Topal - Josef de Souza kadro açıklaması


Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman maç öncesinde Ozan Tufan'ın yerine Mehmet Topal'ı 11'e alması hakkında gelen eleştirilerle ilgili olarak, "Benim bu oyundan ne anladığımla, yorumlayanların anladıkları arasında ciddi farklar var. Ben bu olaya kişisel üzerinden değil, oyun olarak bakmaya çalışıyorum. Ancak olay geliyor geliyor, kişilere doğru geliyor. Dünyada üst düzeydeki futbol başka seviyede oynanıyor. Bizim burada oynadığımıza ise... Bu seviyede belli bir kalite var bu sezon ama ülkemizde başka türlü oynanıyor." diye konuştu. 


Fenerbahçe - Sivasspor Soldado'nun 3 golü


Aykut Kocaman Roberto Soldado hakkında ise, "Onun adına çok mutluyum. Gol atamadığınız zaman özgüven, vuruş ve denge olumsuz etkilenir. Bugün onu kırmıştır kendisi. Kendisi adına ve takım adına mutluyum." diye konuştu. 

AYKUT KOCAMAN İSTİFA SÜRECİNİ ANLATTI

Kendi ilkelerimin dışına çıkarak hiçbir şey olmamış gibi devam etmenin daha doğru olduğunu düşündüm. Salı günü 9 oyuncuyla hiçbir konuşmadan bıraktığımız yerden devam ettik. Hiçbir şey söylemedim. Şu anda da öyle devam ediyor. Kimseyi kandıracak halimiz yok. Olağan seyrine bıraktım. Fenerbahçe'nin en zor gününde güvenenleri yanıltmama, güvenleri boşa çıkarmama adına devam etme durumu ortaya çıktı. Bunu yaptım. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)