comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman, Dirar'dan neden vazgeçmiyor?

23 Ocak 2018, Salı 12:01
Fenerbahçe'de Aykut Kocaman, Dirar'dan neden vazgeçmiyor?

Fenerbahçe'nin Göztepe ile oynadığı maçta ıslıklanan Dirar'ın sürekli 11'de oynatılması eleştiriliyordu.

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig'in 18. haftasında Göztepe'yi 2-1 mağlup etti. Sarı lacivertlilerde Nabil Dirar'ın protesto edilmesi dikkat çekerken, Faslı futbolcunun galibiyeti getiren golün asistini yapması ilginç bir durum yaşanmasına neden oldu. Aykut Kocaman'ın ise Dirar'a bakış açısı ve oyuncu hakkındaki düşünceleri ortaya çıktı.

AYKUT KOCAMAN'IN VAZGEÇİLMEZİ
Performansı nedeniyle eleştirilen Nabil Dirar hakkında teknik direktör Aykut Kocaman'ın düşüncesi bambaşka. Kocaman, oyuncunun mücadele gücü, disiplinli yapısı ve takım oyununa sağladığı katkıdan son derece memnun. Nabil Dirar'ın ayağında gereksiz top tutması, basit oynaması ve savunmaya verdiği katkı Aykut Kocaman'ın oyun planına uygun olması nedeniyle oyuncuyu vazgeçilmez yaptı. Ayrıca Dirar'ın arkasında görev alan Isla'nın ileri çıkışlarında açıkları kapatması da Aykut Kocaman'ın tercihinde önemli etkenlerden biri oldu.


Fenerbahçe'de Nabil Dirar'ın iç sahada sergilediği performans


Fenerbahçe'nin sezon başında transfer ettiği Faslı sağ kanat oyuncusu Nabil Dirar'ın ise Ülker Stadyumu'da oynanan karşılaşmalarda yakaladığı skor istatistiği dikkatleri çekiyor. Nabil Dirar bu sezon Süper Lig'de iç sahada forma giydiği 7 maçta 6 gole katkı yaptı. (2 gol ve 4 asist).

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)