comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman Bülent Yıldırım'a ateş püskürdü

29 Eylül 2017, Cuma 22:23
Fenerbahçe'de Aykut Kocaman Bülent Yıldırım'a ateş püskürdü

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Akhisar maçının ardından hakem Bülent Yıldırım'ı sert bir dille eleştirdi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Teleset Mobilya maçının ardından kelimenin tam anlamıyla isyan etti. Hakem Bülent Yıldırım'a büyük tepki gösteren Aykut Kocaman Alper Potuk'un kırmızı kartın hatalı karar olduğunu söyledi. 
 

Akhisar - Fenerbahçe Aykut Kocaman'ın açıklamaları


Aykut Kocaman maçın ardından yayıncı kuruluşa verdiği röportajda şunları söyledi:

"BİZİM HATALARIMIZ..."
"Direkt kaleye gitmeye çalışan takımı iyi kontrol ettik ve oyunu kontrol ettik. İlk 25 dakika bu şekildeydi. Ancak sonrasında bireyselliğe döndü ve pozisyon kayıpları yaşandı. Sonra bireyselliğe dönüştürünce temel problemimizi yaşadık. İlk yarının son 20 dakikasında sadece 7-8 tane Ömer Bayram'ın tarafından orta geldi. Bu bizim hatamızdı.
 
"ÇOK NET ŞEKİLDE GÖRÜNÜYOR"

Bugünkü oyunun karşılığında değildir bu söylediklerim. ‘Biz iyiydik' falan değil yani. Futbol oyununu bir tarafa götüren bir hakem vardı. Niyetini çok net gösterdi. Arıyordu, kafası bulutluydu. Geçen haftanın izlerini taşıyordu. Tabii Fenerbahçe üzerine düşeni yapacaktır. Hakem tamamen baskının altındaydı. Ben sezgilerim ve tecrübelerimle gördüğümü yorumlamaya çalışıyorum. Ben hakemin beden dilini, karar verme yetkisini gördükten sonra bir şeyler söyleyen bir insanım.

"HAKEMLERİ YENEMEYİZ"

Vahim hatalar yapmadığımız sürece bu takım çok iyi bir takım. İlerleyen zamanda çok daha iyi olacağını söylüyorum. Kazandığımız Beşiktaş maçından sonra bizim hakemleri yenme gibi bir ihtimalimiz yok. Bu oyun bir saniyelik bir oyun. Bir tane pas, bir tane vuruş bir anda moral anlamında her şeyin değiştiği bir oyun. Bir anda bir kırmızı kart, neden? Bizim hakemleri yenme gücümüz yok. Hiçbir takımın yok. Bu kadar basit


"BU ADAM QUARESMA'YI 3 KERE ATAMADI VE BİZİM MAÇIMIZA VERİLDİ"

"Beşiktaş'ı yendiğimize pişman ettiler. Çok net.. Alper'in pozisyonda hiçbir şey yok. "Geçen haftaki kırmızılara bir şey demedik. Beşiktaş'ı hakem hatasıyla yenmiş gibi hava estirildi ve böyle hakem geldi."Bu adam geçen sene Quaresma'yı 3 kere atamayan hakem. Sonra biz yarışalım diyoruz. Hayırlı uğurlu olsun."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)