comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman aşağılık ifadesine pişman

30 Ağustos 2017, Çarşamba 22:28
Fenerbahçe'de Aykut Kocaman aşağılık ifadesine pişman

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın Gençlerbirliği maçının ardından yaptığı açıklamalar gündeme damga vurdu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Gençlerbirliği maçı sonrası yorumculara takılmış ve “kendi aşağılık hallerine bizi çekmeye çalışıyorlar” demişti. Kocaman bu ifadesi nedeniyle yanlış yaptığını kabul etti.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Gençlerbirliği maçı sonrası yorumcuları hedef alarak “Pek çok insanı kendi aşağılık hallerine doğru çekmeye devam edecekler. Bizim ülkemizin futboldaki hali bu maalesef” demişti. 

KOCAMAN PİŞMAN OLDU 

Aykut Kocaman bu ifadesinden ötürü pişman oldu. Bunu da Milliyet'ten Atilla Gökçe yazdı. Gökçe yazısında Kocaman'ın bu ifadeneden ötürü pişman olduğunu şöyle ifade etti: 

“Aykut Hocamla konuştum. Önce galibiyet nedeniyle kutladım, teşekkür etti. Gençlerbirliği maçının ardından basın toplantısında kullandığı “aşağılık” sözcüğünün kendisine, kültürüne, genlerine ve nezaketine hiç yakışmadığını söyledim. “Haklısın” dedi.”

AYKUT KOCAMAN NELER SÖYLEMİŞTİ?

"Ben özür dilerek söylüyorum, çeşitli nedenlerden dolayı izleyici değilim. Haberleri almıyorum anlamında değil bu. Bu sevgili arkadaşlara bir kere daha yanılacaklarını söylüyorum. Bu kadar! Devam etsinler art niyetli konuşmaya. Yorumcunun dışına taşan kötü niyetli davranmaya devam etsinler. Herkes kendi layığını yapar. Ben de kendi işimi yapacağım. Herkese saygılı davrarak devam edeceğim. Fenerbahçe'yi temsil ettiğimi biliyorum. Ben oyunun doğrularından yana devam edeceğim. Sabırla, nezaketle ve saygıyla ama bildiğimden şaşmadan devam edeceğim. Pek çok insanı kendi aşağılık hallerine doğru çekmeye devam edecekler. Bizim ülkemizin futboldaki hali bu maalesef. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)